Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowe miejsca postojowe w Świebodzicach

Nowe miejsca postojowe w Świebodzicach [FOTO]

1

Świebodzice przygotowały nowe miejsca postojowe w obrębie Osiedla Piastowskiego oraz przy ul. Sportowej. Całość zadania wyniosła około 145 tys. zł.

Chodzi o utwardzenie pasa zieleni na odcinku około 200 metrów wzdłuż ulicy Mieszka I, na wysokości ul. Chrobrego. Po jednej stronie jezdni parkują auta, co utrudniało mijanie się samochodów na tym odcinku. Dlatego powstało coś w rodzaju niedużej zatoki postojowej (na 1,5 metra szerokości), co sprawia, że na jezdni jest więcej miejsca – informuje Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach.

Utwardzony placyk postojowy pojawił się także na ul. Sportowej. Ma być on pomocny szczególnie dla rodziców, przywożących swoje pociechy do pobliskiego niepublicznego przedszkola. Miejsce umożliwia zaparkowanie 3-4 aut.

/komunikat UM Świebodzice/

  • cha

    na os.Piastów praktycznie przed każdym blokiem jest parking a i tak mieszkańcy płaczą,że nie mają gdzie parkować.Na oś.Sudeckim dawnym Przodowników Pracy jak parkingi wybudowali w latach 60 tak jest do tej pory tylko,że wtedy co 10 mieszkaniec miał auto a teraz praktycznie bez auta ciężko znaleźć rodzinę,nierzadko są to dwa,trzy pojazdy na jedną rodzinę a miejsc parkingowych jak w latach kiedy osiedle powstało…