Strona główna 0_Slider Nowe kamery w centrum Świdnicy

Nowe kamery w centrum Świdnicy

21

Dwie stare kamery zostały zastąpione przez nowoczesne urządzenia o znacznie lepszej rozdzielczości. “Widzą” nie tylko lepiej, ale i dalej.

Jak informuje świdnicka straż miejska, znacznie nowocześniejszy sprzęt zapewnia lepszą jakość obrazu, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności, zmierzchu i nocy. Zamontowany sprzęt posiada większą rozdzielczość i zasięg, a co za tym idzie, większe możliwości wykrywania przestępstw i wykroczeń. Możliwości rozpoznania osób czy też numerów rejestracyjnych pojazdów mechanicznych z dużej odległości, co jest standardem dla tej klasy urządzeń. Kamery monitorują ul. Łukową z częścią ul. Wałbrzyskiej i aleją Niepodległości oraz Rynek i część ulicy Kazimierza Pułaskiego.

W listopadzie ubiegłego roku nowoczesna kamera została zainstalowana także na rogu Rynku i ulicy Grodzkiej. Przenośna kamera obserwuje rejon torowiska na ulicy Brackiej.

W Świdnicy 15 kamer działa w okolicach Centrum Przesiadkowego, 40 rozmieszczonych jest m.in. w Rynku, na pl. Grunwaldzkim, pl. św. Małgorzaty, pl. św. Jana Pawła II, pl. Wolności, w ogrodzie różanym, nad zalewem. Najmniej kamer jest na świdnickich osiedlach. Miejski monitoring obejmuje osiedla Zarzecze i Zawiszów, żadnej kamery dotychczas nie zainstalowano na Osiedlu Młodych.

/red./
/kadry z kamer straż miejska w Świdnicy/