Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniccy uczniowie dostali nowe komputery

Świdniccy uczniowie dostali nowe komputery [FOTO]

0

10 nowych laptopów trafiło dziś do Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Na nowych komputerach uczyć się będą przede wszystkim najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Nowoczesnych sprzęt już wkrótce zostanie zainstalowany w szkolnej pracowni komputerowej.

Nowe komputery dla Szkoły Podstawowej nr 105 udało się pozyskać dzięki Fundacji „Maio” z Wrocławia, zaangażowaniu wolontariusza z Dzierżoniowa Roberta Ilukiewicza i świdnickiej nauczycielki wf-u Mirosławy Stec. – Do wolontariatu corocznie ogłaszanego przez firmę Henkel, zgłosił się jeden z pracowników tego przedsiębiorstwa Robert Ilukiewicz. To właśnie on zaproponował firmie, by pomogła naszej szkole – tłumaczy Mirosława Stec. Nauczycielka napisała projekt pod nazwą „Komputery bez bariery”, dzięki któremu szkoła otrzymała laptopy.

Osiem nowych komputerów udało się zakupić ze środków przekazanych na projekt przez firmę, a pozostałe dwa placówka otrzymała od Fundacji „Maio” z Wrocławia, która merytorycznie wspierała inicjatywę. – Znajomość z osobą, która postanowiła napisać projekt i zrobić coś dobrego dla dzieci, zaowocowała tym, że mogliśmy podjąć współpracę i pomóc najmłodszym – mówiła dziś podczas przekazania laptopów prezes Fundacji „Maio” Joanna Szpikowska.

Komputery trafią do pracowni komputerowych szkoły. Do tej pory uczniowie szkoły korzystali z 20 stacjonarnych komputerów. Na laptopach swoją wiedzę o świecie będą poszerzać najmłodsi uczniowie z klas 1-3. – Jak tylko uruchomimy komputery i wgramy potrzebne programy, dzieci będą mogły z nich korzystać – dodaje Mirosława Stec.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/