Strona główna 0_Slider MOPS przeniesie się na Franciszkańską

MOPS przeniesie się na Franciszkańską

5

Tylko do grudnia 2018 roku siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie się mieściła w budynku przy ulicy Wałbrzyskiej. Pracownicy społeczni mają się przenieść do gmachu dawnego gimnazjum ewangelickiego przy ulicy Franciszkańskiej 7.

Przez ostatnie dziesięć lat miasto wynajmowało pomieszczenia w biurowcu należącym do powiatu świdnickiego. Zgodnie z umową zawartą między urzędami, Świdnica nie musiała płacić czynszu za korzystanie z powierzchni przy Wałbrzyskiej 15. – W zamian miasto dołożyło około pół miliona złotych do remontu obiektu – tłumaczy wicestarosta świdnicki, Zygmunt Worsa. Umowa już się zakończyła, jednak na prośbę prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej, została ona przedłużona do grudnia 2018 roku. To oznacza, że do tego czasu miasto musi znaleźć nową siedzibę dla świdnickiego MOPS-u.

Wybór padł na gmach w centrum Świdnicy, w którym jeszcze kilka lat temu działała szkoła podstawowa nr 10. – Nowe pomieszczenia przygotowane zostaną w budynku przy ulicy Franciszkańskiej 7 – potwierdza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Już teraz mieści się tam dział świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych. Część pomieszczeń przy Franciszkańskiej zajmuje także Społeczna Akademia Nauk, która najprawdopodobniej będzie musiała przenieść się w inne miejsce.

Co stanie się ze zwolnionymi pomieszczeniami w budynku przy Wałbrzyskiej? Według wicestarosty, dodatkowe miejsce wykorzysta Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komisja ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

/mn/