Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Który zawód wybrać? Młodzież spotka się z doradcami

Który zawód wybrać? Młodzież spotka się z doradcami

0

Około 200 uczniów szkół podstawowych weźmie udział w drugiej już edycji Giełdy edukacyjno-zawodowej w Krzyżowej. Młodzież będzie miała możliwość poznać jak wygląda ścieżka kariery dowolnie wybranego zawodu. Spotkanie z doradcami zawodowymi zaplanowano w dniach od 15 do 22 marca w godz. od 10.00 do 13.00 w sali budynku „Stodoła” w kompleksie Krzyżowa.

Giełdy edukacyjno-zawodowe organizowane są w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD 2014-2020. Składają się one z dwóch części. Pierwsza ma formę pogadanki edukacyjno-zawodowej na przykładzie zawodów funkcjonujących w strukturze Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i Spółki Międzynarodowe Centrum Konferencyjne Krzyżowa. Druga to zajęcia praktyczne w grupach, polegające na opisie i prezentacji dowolnie wybranego zawodu w zakresie wymaganego wykształcenia, niezbędnych kwalifikacji i kompetencji do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie oraz obowiązków związanych z wykonywaniem pracy na danym stanowisku.

Celem giełd edukacyjno-zawodowych jest przybliżenie uczniom tematyki związanej z rynkiem pracy oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy po zakończonym procesie edukacji. Giełdy stanowią uzupełnienie działań realizowanych w szkołach w ramach doradztwa zawodowego, w oparciu o certyfikowane i rekomendowane przez MEN narzędzie doradcze – Kalejdoskop Kariery.

Organizatorzy zachęcają do zapoznania się Poradnikiem metodycznym Kalejdoskop Kariery na stronach – http://bit.ly/2DorcjN oraz http://bit.ly/2Intsvr.

/Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego/

Poprzedni artykułPokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”
Następny artykułSpektakl „Ostra jazda” w Świdnicy [KONKURS]