Strona główna Kultura Pokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”

Pokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”

1

W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego w Teatrze Miejskim w Świdnicy zaplanowano pokaz filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Alicję Albrecht. Seans „Młynarski. Piosenka finałowa” odbędzie się 14 marca o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Na pokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”, organizowanego tuż przed Międzynarodowym Festiwalem Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

„Młynarski. Piosenka finałowa” to przede wszystkim ostatni, bardzo osobisty wywiad z bohaterem. Obraz dopełniony jest ponad trzydziestoma wypowiedziami pełnymi wspomnień. O Wojciechu Młynarskim opowiadają na ekranie m.in. Janusz Gajos, Jerzy Derfel, Janusz Sent, Włodzimierz Korcz, Ewa Bem, Janusz Stokłosa, Irena Santor, Michał Bajor, Magda Zawadzka i Krystyna Janda. – Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić – mówił Wojciech Młynarski. W tych jego miniaturach PRL odbijał się wyraźniej niż w trzytomowej powieści – takich słów użył w filmie Janusz Głowacki, mówiąc o artyście. W dokumencie widzowie zobaczą nieznane dotąd archiwalia, fotografie i teledyski.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zaplanowano w dniach od 18 do 22 kwietnia w Świdnicy.

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułOszustwo w Szkole Podstawowej nr 4 na ponad 200 tysięcy złotych?
Następny artykułKtóry zawód wybrać? Młodzież spotka się z doradcami