Strona główna Wydarzenia Marcinowice Kto o pożarach wie najwięcej?

Kto o pożarach wie najwięcej? [FOTO]

0

Za młodzieżą z powiatu świdnickiego powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów po raz kolejny musieli się wykazać znajomością historii i tradycji pożarnictwa oraz zasad ochrony przeciwpożarniczej. Kto okazał się najlepszy?

Powiatowe eliminacje 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej w Marcinowicach. W turnieju wzięło udział 36 uczestników, zakwalifikowanych we wcześniejszych eliminacjach gminnych i miejskich.

Uczniowie po raz kolejny musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, postępowania w sytuacji zagrożenia oraz historii i tradycji pożarnictwa. Jury w składzie: przewodniczący, mł. bryg. Janusz Pączka, mł. kpt. Piotr Pijarowski, sekretarz, Anna Wenerska, członek komisji, Anna Kuźma, członek komisji, po dokonaniu oceny prac pisemnych postanowiło nagrodzić 16 osób.

Na pierwszym miejscu w grupie wiekowej – szkoły podstawowe – była Aleksandra Paździora ze SP w Witoszowie Dolnym (46 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Julia Waligóra ze SP w Grodziszczu (36,5 pkt), Mateusz Łach ze SP w Witoszowie Dolnym (32 pkt), Nikola Pielech ze SP nr 315 w Świdnicy (30,5 pkt) i Mateusz Woźniakiewicz z SP w Gniewkowie (27, 5 pkt).

W drugiej grupie wiekowej – gimnazja – najlepsza była Anastazja Lato z Gimnazjum w Marcinowicach (42 pkt). Na kolejnych miejscach byli – Filip Tarka z Gimnazjum w Roztoce (40,5 pkt), Sandra Sowa z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy (40 pkt), Michał Kubiński z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (39 pkt) oraz Anna Natanek z Gimnazjum w Lutomi Dolnej (38 pkt).

W trzeciej grupie wiekowej – szkoły ponadgimnazjalne – pierwsze miejsce zdobyła Emilia Poznańska z II LO w Świdnicy (46 pkt). Kolejne miejsca otrzymali – Aleksandra Myczkowska z II LO w Świdnicy (44 pkt), Bartłomiej Żelazowski z II LO w Świdnicy (31,5 pkt), Izabela Dawid z I LO w Świdnicy (29,5 pkt), Agata Turlejska z LO w Świebodzicach (28,5 pkt),Wiktoria Kipek z LO w Świebodzicach (27 pkt) oraz Dominika Wawryszczuk z LO w Świebodzicach (25,5 pkt).

Laureaci będą reprezentować powiat świdnicki podczas zmagań wojewódzkich. Turniej zaplanowany został 24 kwietnia w Holelu Wodnik we Wrocławiu.

Organizatorami eliminacji powiatowych konkursu był – Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Świdnicy, a współorganizatorami – wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Świdnicy Wiesław Wojciechowski.

/AN/
/materiały – UG Marcinowice/

Poprzedni artykułJarmarki, występy i warsztaty wielkanocne w powiecie [PROGRAMY]
Następny artykułPonad 400 tysięcy złotych na obsługę letniego kąpieliska w Świdnicy