Strona główna 0_Slider Już wkrótce otwarcie nowej pływalni w Strzegomiu

Już wkrótce otwarcie nowej pływalni w Strzegomiu [FOTO]

0

Mieszkańcy Strzegomia już od 16 marca będą mogli cieszyć się z nowo wybudowanej małej krytej pływalni. Oprócz basenu z czterema torami, w obiekcie znalazły się także trzy sauny – sucha, parowa i infrared oraz jacuzzi. Dla najmłodszych przygotowano natomiast brodzik. Obiekt, zlokalizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2, został wybudowany w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

Dla mieszkańców Strzegomia – w ramach promocji – w dniach od 16 marca od godz. 15.00 do 18 marca do godz. 22.00 pierwsza godzina pobytu na basenie będzie bezpłatna, po godzinie nastąpi naliczanie minutowe, zgodnie z cennikiem. Ostatnie bezpłatne wejście na basen nastąpi o godz. 20.45. W sobotę i niedzielę basen będzie otwarty od godz. 9.00.

Jednocześnie z basenu będzie mogło skorzystać około 30 osób. Oprócz krytej pływalni z czterema torami na basenie będzie można korzystać z saun: suchej, parowej, infrared, a także nowego jacuzzi. W obiekcie znajduje się także brodzika dla dzieci niepływających.

Niecka basenowa ma wymiary 8,5 x16,67 m, a jej głębokość wynosi od 0,9 do 1,35 m. – Wielu mieszkańców w trakcie budowy niepokoił fakt głębokości niecki basenowej, podkreślić jednak należy, że przyjęte wymiary niecki nie tylko pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci szkolnych, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Koszt wykonania całej inwestycji wynosi około 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pod nazwą „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Cennik, jak informuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, jest aktualnie przygotowywany i wkrótce zostanie podany do wiadomości publicznej.

/oprac./
/komunikat Urzędu Miejskiego w Strzegomiu/

Poprzedni artykułSportowy Klub Malucha w Strzegomiu [FOTO]
Następny artykułMamy kolejny medal bokserskich Mistrzostw Polski!