Strona główna Wydarzenia Strzegom Sportowy Klub Malucha w Strzegomiu

Sportowy Klub Malucha w Strzegomiu [FOTO]

0

5 marca rozpoczyna się druga edycja zajęć dla najmłodszych mieszkańców w ramach Sportowego Klubu Malucha. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 3. do 5. roku życia i potrwają do maja.

Pierwsza edycja „Skaczących żabek” przypadła do gustu wszystkim uczestnikom, dlatego też zdecydowano się na kontynuację projektu. Zajęcia będą również odbywać się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, która posiada dobre zaplecze sportowe.

Chodzi nam o to, by dzieci mogły się wyskakać i wybiegać. Nie ma wśród nich żadnej rywalizacji – mówi Dominika Kuleba, pomysłodawczyni zajęć. – Warto podkreślić, że opiekun dziecka aktywnie uczestniczy w zabawie, dzięki temu wzmacnia się więź pomiędzy nimi. Uczymy również zasad poruszania się w grupie, dyscypliny i porządku – dodaje.

Zadanie jest realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu „Przyjaciele Czwórki”. Urząd Miejski w Strzegomiu przekazał dotację celową w wys. 1.629,25 zł na realizację zadania.

Zajęcia w ramach Sportowego Klubu Malucha odbywają się: w poniedziałek – rocznik 2015 – godz. 16.00; środa – rocznik 2012-2013 – godz. 16.00 i piątek – rocznik 2014 – godz. 16.00. Zajęcia trwają jedną godzinę i prowadzone są w 15-osobowych grupach.

/Tomasz Wanecki, UM Strzegom/

Poprzedni artykułKadetki Polonii trzecie w Tomaszowie Mazowieckim
Następny artykułJuż wkrótce otwarcie nowej pływalni w Strzegomiu [FOTO]