Strona główna Konkursy Hiszpański wieczór z Carmen

Hiszpański wieczór z Carmen [KONKURS]

0

W czwartek 15 marca o godz. 19:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć spektakl przygotowany przez artystów Baletu Sceny Kamienica ze specjalnym udziałem mistrza tańca hiszpańskiego Eloya Moreno.

Hiszpański Wieczór z Carmen to podróż po słonecznej Sewilli przy dźwiękach najsłynniejszej opery świata. Nie zabraknie także andaluzyjskich tańców i słynnych, popisowych Zarzuel. Podczas wydarzenia, za sprawą znakomitych śpiewaków, zabrzmią m. in. zmysłowa habanera i seguidilla, aria Torreadora, duety miłosne Carmen i Don Jose, a także słynne pieśni na czele z Granadą. Popisowe tańce wykonają artyści Baletu Sceny Kamienica ze specjalnym udziałem mistrza tańca hiszpańskiego Eloya Moreno.

W przedstawieniu usłyszymy i zobaczymy:

Katarzynę Haras – mezzosopran (Carmen)
Tomasza Maleszewskiego – tenor (Don Jose)
Jacka Jaskułę – baryton (Escamilio)
Eloya Moreno (Hiszpania) – tancerz
tancerzy Baletu Sceny Kamienica
Ivana Zhukova – fortepian

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie: normalny 55zł, ulgowy 50zł dostępne są w Świdnickim Ośrodku Kultury oraz na stronach: www.sok.com.pl i www.kupbilecik.pl

W konkursie organizowanym na portalu zapytaliśmy o to, gdzie pracowała tytułowa bohaterka opery Georgesa Bizeta. Chodziło oczywiście o fabrykę cygar na obrzeżach Sewilli. Laureaci konkursu: pani Joanna Kaczkowska, pani Małgorzata Grzelec oraz pan Cezary Lwowski wraz z osobami towarzyszącymi spędzą czwartkowy wieczór w świdnickim teatrze. Gratulujemy!

Poprzedni artykułPorażka na zakończenie sezonu
Następny artykułPotrącił rowerzystkę, staranował samochody [FOTO]