Strona główna Sport Inne Porażka na zakończenie sezonu

Porażka na zakończenie sezonu

1

Z pewnością nie tak koszykarze trzecioligowego Franc Gardiner Polonii Świdnica wyobrażali sobie zakończenie sezonu 2017/2018. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego ulegli na własnym parkiecie ekipie WSTK Wschowa 70:80.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała kłopotów. Świdniczanie trafiali jak natchnieni, prezentując się bardzo dobrze w obronie i grając na wysokiej skuteczności w ataku. Efekty były widoczne, a po pierwszych 10 minutach na tablicy wyników było 22:11. Później niestety coś w naszej grze się zacięło, a inicjatywę zaczęli przejmować rywale. Niemal całą przewagę roztrwoniliśmy już w drugiej, przegranej 13:22 odsłonie. Do szatni obie drużyny chodziły przy rezultacie 35:33 dla gospodarzy. Po zmianie stron wciąż tempo gry dyktowali goście ze Wschowy, a biało-zieloni nie mogli wrócić do gry z pierwszej kwarty. Przed ostatnią ćwiartką zrobiło się już 56:47 dla WSTK. Przeciwnicy kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 80:70. Drużyna Franc Gardiner Polonia Świdnica rozegrała w sezonie 2017/2018 szesnaście spotkań. Pięć z nich zakończyło się naszymi zwycięstwami, do tego zanotowaliśmy jedenaście porażek. Z pewnością apetyty były większe, ale te plany będzie trzeba odłożyć do czasu rozpoczęcia kolejnych rozgrywek. Niektóre z zespołów mają do rozegrania jeszcze swoje mecze, lecz świdniczanie zakończą sezon na szóstej pozycji w stawce dziewięciu ekip.