Strona główna Temat dnia Dlaczego warto wysyłać paczki kurierem

Dlaczego warto wysyłać paczki kurierem

0

Szybki rozwój technologii ułatwia i usprawnia nam życie każdego dnia. Wielu młodych ludzi nie pamięta już czasów, kiedy na rozmowę telefoniczną z odległym o niespełna 100 km miastem trzeba było czekać pół dnia. Dziś możemy nie tylko dzwonić niemal z każdego miejsca, ale również wysyłać wiadomości, które natychmiast są dostarczane do odbiorcy. Równie szybko możemy liczyć na dostawę przesyłek, co jest również zasługą nowych technologii.

Dawno dawno temu… tak zwykło zaczynać się wiele bajek. Jedna z nich mogłaby nawiązywać do czasów, w których nie było ani telefonów komórkowych, ani internetu a więc również Facebooka, minecrafta, youtuba i wszystkich „sławnych” postaci z nim związanych. Jak to? – zapytają najmłodsi. Właśnie tak! Internet nie zawsze był, podobnie jak smartfony, tablety i inne urządzenia, z których korzystamy dziś na co dzień. Ale teraz jest i warto z niego korzystać.
Jedną z możliwości, jaką daje jest możliwość sprawnego korzystania z usług firm kurierskich, które dzięki internetowi mogły się znacznie rozwinąć. Dlaczego warto z nich korzystać?

Pierwszą i zarazem podstawową zaletą korzystania z usług firm kurierskich jest szybka realizacja zleceń. Czynność tę rozpoczyna przygotowanie przesyłki oraz odpowiednie jej zapakowanie. W zależności od gabarytów zawartość można umieścić w firmowym opakowaniu foliowym, kartonie a nawet na palecie. Znając wymiary i wagę przesyłki można przejść do jej nadania. W tym celu wykorzystać można internet oraz specjalnie zaprojektowany system składania zleceń online, który umożliwia w kilku krokach złożenie zlecenia i zamówienie kuriera po odbiór przesyłki. W ustalonym terminie kurier zgłasza się po wcześniej przygotowaną paczkę, by następnie przekazać ją do sortowni. Stamtąd przesyłka wędruje do kolejnego oddziału a następnie do kuriera, którego zadaniem będzie dostarczenie jej pod wskazany adres odbiorcy. Sprawnie, rzetelnie, z najwyższą dbałością o jakość oferowanej usługi.

Przesyłki kurierskie realizowane są nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Dzięki takiej ofercie możemy wysyłać przesyłki do obcych krajów bez konieczności znania języków obcych i wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z własnego komputera, wykonać zlecenie i czekać na przyjazd kuriera. Losy przesyłki można śledzić w internecie.

Przesyłkę czeka podróż. Niekiedy krótka w obrębie kraju, niekiedy znacznie dłuższa, bo poza jego granicami. Aby jej zawartość dotarła w należytym stanie, przesyłka wymaga odpowiedniego spakowania. W zależności od tego, co wysyłamy powinniśmy dobrać właściwy rodzaj opakowania. Jeśli przedmiot jest niewielki i lekki zapakować można go do foliowego opakowania, które wyda nam kurier. Najczęściej jednak wysyłamy przesyłki zapakowane w karton. Wtedy też wysyłaną paczkę należy odpowiednio zabezpieczyć stosując w puste miejsca wypełniacze zabezpieczające przedmiot przed przesuwaniem się. Karton trzeba też zakleić taśmą, zwracając szczególną uwagę na miejsca łączeń oraz kanty. Duże gabaryty lub przesyłkę ciężką można umieścić na palecie, bo i przesyłki paletowe oferuje wiele firm kurierskich.

Każda przesyłka w standardowej opłacie jest ubezpieczana do określonej w regulaminie przewoźnika kwoty. Istnieje jednak możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. To opcja, z której warto skorzystać w sytuacji, gdy zawartość przesyłki jest wysoka i kosztowna. Dodatkowe ubezpieczenie to niewielka opłata, którą powinniśmy uwzględnić nadając wartościową przesyłkę.

Nadając przesyłkę warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, które mogą przyspieszyć realizację zlecenia. Do takich zaliczyć można między innymi: doręczenie sobotnie, doręczenie do godziny 9, 12, do rąk własnych, potwierdzenie mailowe czy smsem a także zwrot pobrania, jeśli nadajemy przesyłkę pobraniową.

Jak sprawnie nadać przesyłkę krajową lub zagraniczną? Wejdź na https://www.fastpost.pl/, wypełnij krótki formularz i nadaj przesyłkę, po którą w ustalonym terminie zgłosi się wybrany przez Ciebie przedstawiciel firmy kurierskiej.
FastPost – szybka realizacja przesyłek kurierskich.

/artykuł sponsorowany/