Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Biegi Tropem Wilczym w miastach powiatu świdnickiego, warsztaty familijne z zespołem Tantua w Galerii Fotografii czy Giełda Staroci na świdnickim Rynku. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Otwarcie wystawy „Hyperborea”

Dziś o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbędzie się wernisaż wystawy „Hyperborea” Tomasza Bzdręgi. Artysta urodził się w 1972 roku w Rawiczu. Jest absolwentem Królewskiej Szkoły Sztuk Pięknych w Nowej Rudzie oraz Instytutu Sztuki Kultury Plastycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Swoje prace wystawiał m.in. w Zielonej Górze, Wrocławiu, Głogowie, Jeleniej Górze, Rawiczu czy Legnicy. Wstęp wolny.

Warsztaty z zespołem Tantua

W ramach jubileuszu zespołu Tantua zaplanowano familijne warsztaty plastyczno-konstrukcyjne budowy instrumentów. Zajęcia potrwają ok. 90 minut i są skierowane do dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami. Uczestnicy zajęć wspólnie będą tworzyć berimbau – jednostrunowe instrumenty muzyczne, pochodzenia afrykańskiego charakterystyczne dla brazylijskiej sztuki walki – capoeira.

UDZIAŁ BEZPŁATNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! By zgłosić swoje uczestnictwo należy wysłać maila na adres [email protected], wpisując temat – „warsztaty berimbau”, a w treści podając imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy i liczbę dzieci.

Giełda staroci na świdnickim Rynku

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza miłośników starych mebli, militariów, bibelotów i innych osobliwości na Rynek w Świdnicy. Giełdę Straci i Numizmatów można odwiedzić w godzinach od 7.00 do 13.00.

Bieg Tropem Wilczym w Świdnicy

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” po raz szósty w Polsce, a czwarty w Świdnicy odbędzie się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Świdnicką edycję biegu zaplanowano na 4 marca. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na trasach wokół zalewu Witoszówka.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu imprezy od godziny 10.00 w Biurze Zawodów w bosmanacie. Pierwszych 400 osób otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 12.00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Na mecie dla uczestników przewidziano poczęstunek – harcerską grochówkę i inne atrakcje. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Biegi pamięci 4 marca w powiecie świdnickim

Bieg Topem Wilczym po raz czwarty odbędzie się także w Świebodzicach. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godz. 9.30.

Również Strzegom dołącza się do obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  W niedzielę 4 marca zaplanowano m.in. Bieg Tropem Wilczym czy recital patriotyczny w Strzegomskim Domu Kultury.

Żarowski bieg, organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, odbędzie się  w Parku Miejskim przy ulicy Zamkowej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu wydarzenia w biurze zawodów w Parku Miejskim. Pierwszych 130 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 12.00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Program, niedziela, 4 marca:
11.30 otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zapisów
12.00 odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu
13.00 zakończenie wydarzenia

Zebrała: AN

Poprzedni artykułKolejne zawiadomienie o podpaleniu
Następny artykuł80 tysięcy na ratowanie zabytków