Strona główna 0_Slider Chciał skręcić. Za wszelką cenę

Chciał skręcić. Za wszelką cenę [VIDEO]

13

Trudno wytłumaczyć zachowanie kierowcy, którego manewry zarejestrowała kamera samochodowa czytelnika Swidnica24.pl. Wbrew przepisom i łamiąc wszelkie zasady bezpieczeństwa zrobił wszystko, by skręcić na skrzyżowaniu.

Na nagraniu z 10 marca, widać, jak Citroen na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Riedla wciska się na prawy pas, ale na tym nie koniec:

Kierowca BMW zachował zimną krew i tylko dzięki temu nie doszło do kraksy.

Film został już przekazany policji. Przypominamy, ze Komenda Wojewódzka Policji stworzyła specjalną zakładkę “Stop agresji drogowej”. Podobne nagrania można przesyłać na adres stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl.

/red./

 • Marian Alfonoso

  Coś słabe to BMW, że nawet z butem w podłodze dał się cytrynce…

  • L Br

   Może nie każdy, jak ty, traktuje drogę jako wyzwanie… niektórzy chcą po prostu bezpiecznie dojechać do domu, nawet jak mają BMW.

 • PanKierowca

  Jak dla mnie kierowca BMW również powinien być ukarany mandatem. Nie doszło by do niebezpiecznego manewru gdyby nie to że ewidentnie miał nogę do dechy w momencie gdy cytryna chciała zmienić pas ruchu. Takich kierowców jest mnóstwo na drogach miasta – choćby przy zjeździe z Zawiszowa przy zielonej strzałce na DK35 w kierunku Zamenhofa.

  • sowa

   Ma prawo 🙂 Był na swoim pasie. To że brak mu kultury to inna sprawa ale nie miał obowiązku go wpuszczać.

  • Astro

   Samochód przed nim zjechał w prawo, więc chyba miał prawo przyspieszyć i być może nie było to spowodowane chęcią zrobienia na złość cytrynie tylko zdążeniem z przejazdem na zielonym. Nie doszłoby do niebezpiecznego manewru gdyby kierowca z citroena miał trochę oleju w głowie, bo lecieć w mieście tuż przed światłami w prawo przez dwa pasy jadąc lewym, to trzeba nie mieć kompletnie wyobraźni.

   • PanKierowca

    art.24 KD
    6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości.(…)
    Ci którzy twierdzą, że miał prawo przyśpieszyć bo był na swoim pasie albo przyśpieszył bo chciał zdążyć na zielone są w błędzie, to takie samo myślenie jak powszechne na drogach szeryfowanie – “ja tu stałem, ja tu byłem pierwszy i cie nie wpuszczę”, czyli nic innego jak brak kultury na drodze. Oczywiście winnym nr.1 jest cytryna, ale bmw przyczyniło by się do wypadku gdyby do niego doszło. Swoją drogą chętnie bym zobaczył zachowanie obu kierowców parę sekund/minut wcześniej…

    • Cjapek

     @disqus_KOKnjI5Kjp:disqus mam nadzieję, że nie jesteś uczestnikiem ruchu drogowego, bo błaźnisz się coraz poważniej.

    • Astro

     Co do zasady masz rację, ale to jest kwestia ocenna dotycząca sygnalizacji cytryny co do zamiaru powrotu na prawy pas. Obejrzałem ten film kilka razy i mam dużą wątpliwość co do relacji :włączenie prawego kierunkowskazu przez citroena – przyspieszenie przez BMW. Chodziło mi bardziej o to, że niekoniecznie doszukiwałbym się złośliwości w zachowaniu BMW. I moim zdaniem mimo wszystko ciężko tu by było mówić o przyczynieniu się tego kierowcy skoro Citroen ewidentnie przejeżdża linię ciągłą żeby wjechać na prawy pas, chociaż zaczyna się on (prawy pas) tak naprawdę w chwili w której Citroen nawet nie zrównuje się z BMW w momencie wyprzedzania. Zachowanie kompletnie niezrozumiałe, chociaż często obserwowane na polskich drogach szybkiego ruchu.

    • k.

     Z PanaKierowcy to kierowca jak z koziej dupy saksefon. Mylisz kolego manewr wyprzedzania z normalnym zajechaniem drogi i wymuszeniem podczas zmiany pasa ruchu. Takich właśnie teraz mamy fachowców na drodze, co by nie było zawsze ma swoją rację.

  • Siostra Bernadetka

   Zieloną strzałkę z Zawiszową powinno się już dawno zlikwidować bo skutecznie blokuje ruch na skrzyżowaniu w szczycie.

   • Cjapek

    najlepiej to zamurować cały Zawiszów. Niech sobie jeżdżą łącznikiem przez Żarów, na Kostomłoty i dopiero na DK35.
    Kobieta…Fck logic.

 • Andrzej Komorowski

  zachował się jak debil jadący cytrynką

 • Perun

  Cytryna była na pasie do lewoskrętu, bmka na pasie do jazdy na wprost. Cytryna z lewego pasa ruchu przecinając pas do jazdy prosto(zajeżdżając drogę BMW) kieruje się do prawoskrętu. Cytrynka do prawoskrętu powinna zjechać z pasa do jazdy na wprost. Wniosek: taki jak napisał @@andrzej_komorowski:disqus: debil. Życzę kierowcy Citroena 500 minus.