Strona główna Sport Piłka nożna Cenne sparingowe wygrane świdnickich juniorów

Cenne sparingowe wygrane świdnickich juniorów

0

Nadspodziewanie gładko piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozprawili się w sparingu z ligowym rywalem (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych) – Lechią Dzierżoniów. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Oleszczyka pokonali przyjezdnych aż 4:0. Swój pojedynek wygrali także juniorzy starsi trenera Szymona Majcherczyka, pokonując seniorów Cukrownika Pszenno 4:3.

Przeważaliśmy przez cały mecz. Pierwszego gola strzeliliśmy po bardzo dobrej, składnej akcji. Śmietana utrzymał się przy piłce w środku polu, zagrał na prawe skrzydło do Cioska, ten dośrodkował wzdłuż bramki, a nabiegający Krakowski wepchnął futbolówkę do bramki. Drugi gol padł po rzucie rożnym. Piłka po zamieszaniu w polu karnym wyszła za 16. metr, gdzie Ciuba uderzeniem z pierwszej piłki po ziemi strzelił na 2:0. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze dwa gole po strzałach z dystansu (Żukowski i Wilicki). Oprócz tego mieliśmy jeszcze sporo sytuacji. W najlepszej Rząsa trafił z dystansu w poprzeczkę. Przeciwnicy w tym meczu za mocno nam nie zagrozili – relacjonuje przebieg spotkania Michał Oleszczyk, trener juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica.

Polonia-Stal Świdnica (LDJM) – Lechia Dzierżoniów (LDJM) 4:0 (2:0)

Gole: Krakowski, Ciuba, Żukowski i Wilicki

Skład: Mackiewicz, Sieradzki, Makówka, Kopycki, Dereń, Jajko, Ciuba, Żukowski, Daras, Rząsa, Wilicki, Madziala, Ciosek, Krakowski, Śmietana

Juniorzy starsi pokonali po wymianie ciosów wicelidera klasy A seniorów – Cukrownika Pszenno. W pierwszych fragmentach spotkania lepiej prezentowali się świdniccy juniorzy, dłużej utrzymując się przy piłce. Częściej zagrażali bramce rywali, stwarzając sobie kilka niezłych sytuacji. Pierwszego gola zdobył uderzeniem z dystansu Marcin Bieniasz, a chwilę później rezultat podwyższył Paweł Czarny. Już minutę później kontaktowego gola strzelili gracze z Pszenna, którzy wykorzystali chwilę dekoncentracji linii defensywnej gospodarzy. Od tego momentu, bardzo widoczny przestój zespołu Polonii Stali, co chwilę wykorzystywali goście, przejmując inicjatywę, co w konsekwencji doprowadziło do utraty drugiego gola (z rzutu karnego).

W drugiej części gry, inicjatywę z minuty na minutę przejmowali świdniccy juniorzy, tworząc kilka znakomitych sytuacji. Z nich obronną ręką wychodził gościnnie występujący w drużynie Cukrownika bramkarz Olek Mackiewicz (gracz Polonii-Stali). Gola na 3:2, strzałem zza linii pola karnego zdobył Damian Kucharski i gdy wydawało się, że mecz będzie pod kontrolą Polonii-Stali, jedna z nielicznych kontr piłkarzy z Pszenna skończyła się trafieniem na 3:3. W końcówce spotkania bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Piotr Florian, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości, dając zwycięstwo drużynie trenera Majcherczyka.

Polonia-Stal Świdnica (LDJ) – Cukrownik Pszenno (klasa A seniorów) 4:3 (2:2)

Gole dla Polonii-Stali: Bieniasz, Czarny, Kucharski, Florian

Skład: Koziarz, Jastrzębski, Florian, Bieniasz, Depta, Kucharski, Somala, Kurzeja, Czarny, Kopacz, D.Ciuba oraz Podolak, Jajko, E. Ciuba, Żukowski