Strona główna 0_Slider Aukcje, mecze i pokazy. Zagrają razem dla świdnickiej nauczycielki

Aukcje, mecze i pokazy. Zagrają razem dla świdnickiej nauczycielki

0

Policjanci, nauczyciele, uczniowie, rodzice, sportowcy, przedsiębiorcy i wielu innych ludzi z gorącym sercem zaangażowało się w organizację sobotnich turniejów charytatywnych w Witoszowie Dolnym i w Strzegomiu. Wszystko po to, by okazać swoje wsparcie dla walczącej z rakiem, świdnickiej nauczycielki Beaty Łotarewicz. W ramach wydarzeń 10 marca zaplanowano mecze, aukcje, loterie z nagrodami oraz pokazy sportowe i artystyczne.

Beata Łotarewicz, żona emerytowanego policjanta, do tej pory z oddaniem pracowała jako nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Niestety rozwój choroby nie pozwala jej w tej chwili spełniać się zawodowo. Kobieta od dwóch lat walczy z agresywnym rakiem piersi. Mimo operacji nastąpiły przerzuty do kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber, kości czaszki oraz płuc. Nauczycielka ze Świdnicy wspólnie z mężem na własny koszt podjęła próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego. Na dalsze badania i leczenie małżeństwu brakuje jednak środków finansowych. Świdniczanie zwrócili się z prośbą o wsparcie do ludzi dobrej woli, uruchamiając chociażby zbiórkę na stronie Fundacji Alivia.

Zmagającej się z nowotworem mieszkance Świdnicy postanowili pomóc policjanci i nauczyciele. Wspólnymi siłami wraz z uczniami, rodzicami, samorządami, przedsiębiorcami, sportowcami, społecznikami, mieszkańcami nie tylko z powiatu świdnickiego postanowili przygotować pełne atrakcji Turnieje Charytatywne. Głównymi organizatorami są – Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Świdnicy we współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, Fundacja „Łączy na Football”, Zespół Szkół Specjalnych ze Świdnicy, Szkoła Podstawowa z Jaworzyny Śląskiej oraz świdnicka Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Nowotwory są chorobą XXI wieku. Pani Beata znalazła się w gronie tych, których ta choroba dotknęła. Wiemy, z jakimi problemami borykają się osoby, gdy przechodzą trudne chwile. Chcemy pokazać, że jesteśmy razem i solidaryzujemy się z panią Beatą. Wiadomo też, że leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego pragniemy też pomóc finansowo. Przy okazji udowadniamy, że potrafimy się jednoczyć i razem działać – wyjaśnia Robert Hamuda, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego.

Dobroczynne zawody sportowe z towarzyszącymi atrakcjami – licytacjami, loteriami oraz pokazami sportowymi i artystycznymi odbędą się 10 marca w dwóch miejscowościach – w Strzegomiu i w Witoszowie Dolnym. Imprezy zaplanowano w tych samym godzinach od 9.00 do 15.00.

Wylicytować będzie można chociażby piłki z podpisaniami Doroty Świeniewicz, koszulkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego, a dziś dotarła do nas piłka z podpisami zawodników Zagłębia Lubin. Mamy też dużo piłek z podpisami naszych zawodników. Wśród przedmiotów są również pióra – wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz minister edukacji Anny Zalewskiej, ale także srebrną monetę czy dukaty z wizerunkiem św. Jana Pawła II. W sumie rzeczy jest około 30 – wymienia wiceprzewodniczący. Również w loteriach nie zabraknie cennych nagród, w tym chociażby wejściówek do kina, na basen lub salonów piękności, zestawów jaworzyńskiej porcelany czy biletów na koncert „The Magic of Santana” we Wrocławiu. W losowaniach weźmie udział każdy, kto zakupi cegiełkę w kwocie 10 zł. – Jesteśmy pełni nadziei, że znajdą się ludzie, którzy zechcą wesprzeć nie nas, ale panią Beatę, nauczycielkę i żonę byłego policjanta – dodaje.

Przedmioty na licytację 10/03/2018

Kolejna prezentacja Przedmiotów jakie będzie można wylicytować podczas turniejów charytatywnych w Witoszowie i Strzegomiu już w tą sobotę 10 marca 2018 Serdecznie Zapraszamy

Posted by NSZZP Świdnica on Dienstag, 6. März 2018

Na hali GOKSiR-u w Witoszowie Dolnym będzie mieć miejsce turniej piłkarski. Mecze zostaną rozegrane w trzech grupach. W sumie w zmaganiach weźmie udział 12 drużyn. Tworzyć je będą: policjanci ze Świdnicy, policjanci z Wydziału Kryminalnego ze Świdnicy, JAKO Team, nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, DABRO-BAU Makowice, Elektrolux, Areszt Śledczy w Świdnicy, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, Okręgowa Rada Adwokacka, Oldboys Strzegom oraz Darbor.

Każdy mecz w Witoszowie trwać będzie 7 minut, a w przerwach wystąpią świdnickie mażoretki. Około godz. 11.00 przewidywane jest oficjalne rozpoczęcie, przywitanie gości, pierwsze licytacje oraz losowanie nagród. – Odwiedzą nas znani bokserzy – Piotr Wilczewski oraz Mariusz Wach. Zaplanowany został także pokaz sztuk walk taekwondo Klubu Fighter Klub Kaczmarek (Kaczmarek, Grodowski) wraz z dziećmi z GOKSiR Dobromierz – zapowiada Robert Hamuda. Zaraz potem powrócą kolejne rozgrywki, licytacje, losowania i występy.

Na hali OSiR-u w Strzegomiu natomiast zaplanowano turniej siatkarski. Zmierzy się w nim w sumie dziewięć drużyn, w tym m.in. policjanci ze Świdnicy, nauczyciele, „Zastrzyk Siatkówki”, Volley Pasjonaci, Volley Team, Świdnica24, Dobrovolley Dobromierz oraz Oldboys Strzegom. – W Strzegomiu również o godz. 11.00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie i aukcje. W organizację strzegomskiego turnieju włączyły się szczególnie placówki oświatowe. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą wykonywali utwory wokalne. Z pokazem taneczno-wokalnym wystąpi młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Swoje rękodzieła w postaci cegiełek na wystawie zaprezentują natomiast podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Strzegomia. Atrakcji będzie co nie miara – zapowiada Robert Hamuda.

Na wydarzeniach nie zabraknie także słodkości przygotowanych przez nauczycieli, uczniów i rodziców. Wszystkie zabrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane ciężko chorującej Beacie Łotarewicz. Przedmioty niewylicytowane na turniejach zostaną wystawione na aukcjach internetowych. Wstęp wolny.

Więcej o zmagającej się z chorobą nauczycielce przeczytasz TUTAJ.

/Tekst: AN/

Poprzedni artykułPolonia-Stal przystępuje do walki. Na początek Górnik Wałbrzych!
Następny artykułPrezenty z okazji Dnia Kobiet rozdane [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]