Strona główna 0_Slider Żarowski dworzec tonie w ciemnościach?

Żarowski dworzec tonie w ciemnościach? [INTERWENCJA]

1

Jest tak ciemno, że można sobie wybić zęby – stwierdza żarowianin, który wieczorem dojeżdża do pracy pociągiem. W godzinach nocnych na podziemnym przejściu żarowskiego dworca nie działa oświetlenie. Urząd Miejski w Żarowie zapewnia, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla władz miasta najważniejsze i próbuje sprawę rozwiązać.

Gdy zapada zmrok na dworcu robi się całkowicie ciemno. Jest bardzo niebezpiecznie, a szczególnie na podziemnym przejściu, które nie jest w ogóle oświetlone – zauważa mieszkaniec Żarowa. Mężczyzna codziennie wieczorem dojeżdża do pracy pociągiem i obawia się o swoje bezpieczeństwo. – Schody w podziemnym przejściu są strome i w godzinach nocnych można sobie tam wybić zęby. Stanowi ono jedyną drogę na peron – dodaje.

Redakcja portalu Świdnica24 zapytała się o brak oświetlenia na żarowskim dworcu i peronach Urząd Miejski w Żarowie. – Właścicielem dworca kolejowego w Żarowie jest PKP. Wszystkie inwestycje i prace realizowane na tym terenie, w tym także w przejściu podziemnym, należą do obowiązków właściciela obiektu – odpowiada Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żarowie. – Obecnie dworzec kolejowy jest gruntownie remontowany, co być może także ma wpływ na brak oświetlenia w tym miejscu. Teren ulicy Dworcowej, gdzie znajduje się dworzec kolejowy posiada kompleksowe oświetlenie, ale bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas kwestią priorytetową – zapewnia.

Żarowski samorząd zwrócił się także z oficjalnym pismem do zarządu PKP PLK, by sprawę rozwiązać. – Otrzymaliśmy odpowiedź od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotyczącą awarii oświetlenia w przejściu podziemnym. Poinformowano nas, że służby techniczne sprawdzą i zapewnią oświetlenie przejścia podziemnego na stacji Żarów. Na bieżąco są tam też patrole Straży Ochrony Kolei, które sprawdzą bezpieczeństwo – dodaje.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia od czytelnika portalu świdnicy24/

Poprzedni artykułWysoka cena za siku
Następny artykułWykazali się wiedzą o regionalnej turystyce [FOTO]