Strona główna Wydarzenia Świdnica Wykazali się wiedzą o regionalnej turystyce

Wykazali się wiedzą o regionalnej turystyce [FOTO]

0

Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury musiały wykazać się znajomością powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i jaworskiego. Zmagania przeprowadzone w instytucji kulturalnej stanowiły wewnętrzne eliminacje do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.


Na początku lutego w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego odbył się Konkurs Krajoznawczy ze znajomości powiatów – świdnickiego, dzierżoniowskiego i jaworskiego. Udział w nim wzięły dzieci biorące udział w zajęciach pracowni i kół MDK. Poziom uczestników był zbliżony, co utrudniało wyłonienie zwycięzcy. Konkurs był podzielony na dwie kategorie.

Kto zwyciężył?

W Grupie Młodszej pierwsze miejsce zajął Szymon Litwińczuk z pracowni szachowej. Na drugim była Agata Hruszowiec z pracowni modelarskiej, a na trzecim – ex aequo Andżelika Stępniowska oraz Hania Dębek z koła ToTuToTam.

W Grupie Starszej pierwsze miejsce zdobyła Natalia Józefiak z koła ToTuToTam. Drugie miejsce zajął Piotr Kowalski z pracowni fotograficzne, a na trzecim był Dominik Różowski z koła ToTuToTam.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, odbędą się 7 kwietnia 2018 r. godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2
im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy, ul. Ofiar Oświęcimskich 30. Zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału. Bliższe informacje będzie można znaleźć na stronie PTTK, www.pttk.swidnica.pl.

/oprac./
/MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułŻarowski dworzec tonie w ciemnościach? [INTERWENCJA]
Następny artykułMłodzi Gryfiacy zagrają z Manchesterem United!