Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi Gryfiacy zagrają z Manchesterem United!

Młodzi Gryfiacy zagrają z Manchesterem United!

0

Tak realizują się wielkie marzenia. Wspaniała przygoda czeka dwóch młodych piłkarzy Gryfa Świdnica Huberta Charużego i Nikodema Krakowiaka. Chłopcy polecą do Anglii, gdzie zagrają z rówieśnikami z Manchesteru United, Sheffield United czy Nottingham Forest!

Chłopcy (rocznik 2008) trenują w Gryfie od czterech lat. Są członkami bardzo utalentowanej drużyny prowadzonej przez trenera Janusza Masnego. – Hubert zaczynał jako zawodnik z pola, ale ostatnio coraz lepiej radzi sobie na bramce. Ma za sobą kilka bardzo udanych turniejów. Nikodem natomiast to wyjątkowo uniwersalny gracz. Jest lewonożny, z powodzeniem może występować na pozycji obrońcy, pomocnika czy napastnika – charakteryzuje swoich podopiecznych trener Masny.

Talent młodych Gryfiaków został dostrzeżony nie tylko w świdnickim klubie, ale także w lubińskim Zagłębiu, z którym Gryf od wielu lat współpracuje. To właśnie z najlepszymi piłkarzami Zagłębia świdniczanie wyruszą do Anglii, gdzie czeka ich seria atrakcyjnych sparingów. W zaplanowanym od 16 do 18 lutego wyjeździe towarzyszyć im będą będą trener Masny i prezes Gryfa, Dariusz Jaworski. Oprócz atrakcyjnych gier sparingowych w planach jest także zwiedzanie Manchesteru i Sheffield, stadionu Old Trafford, Akademii piłkarskiej Sheffield United.

Poprzedni artykułWykazali się wiedzą o regionalnej turystyce [FOTO]
Następny artykułZ Mechanikiem Brzezina o trzeci sparingowy skalp