Strona główna 0_Slider Świebodzicki basen cieszy się dużym zainteresowaniem

Świebodzicki basen cieszy się dużym zainteresowaniem [KONKURS]

2

Na zmodernizowanym basenie w Świebodzicach nie brakuje chętnych do skorzystania z jego wodnych atrakcji. Od momentu otwarcia obiekt odwiedziło już ponad 1000 osób. Dla naszych czytelników mamy do wygrania osiem karnetów do odnowionego Wodnego Centrum Rekreacji.

Basen w Świebodzicach po dokonaniu wszystkich poprawek i odbiorów wystartował w poniedziałek 19 lutego. W sam dzień otwarcia pływalnię odwiedziło blisko 450 osób, a w kolejny – około 600 osób. – Zainteresowanie jest duże. Osoby, które odwiedziły zmodernizowane Wodne Centrum Rekreacji pozytywnie komentują zmiany w nim dokonane – mówi rzecznik prasowy UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska.

Modernizacja trwała od lipca 2017 roku do lutego tego roku. W ramach inwestycji wydzielona została osobna strefa saunarium z czterema saunami (suchą, parową, z aromaterapią oraz infrared) i tężni solnej, wraz z basenem schładzającym i wytwornicą lodu. W obiekcie zamontowano również nowe natryski, toalety i szatnie, hol i elektroniczny system kasowy, a w strefie basenowej pojawiły się atrakcje dla dużych i małych.

Jedną z największych atrakcji jest 12-osobowe jacuzzi, które wraz z drugą, mniejszą wanną, daje wspaniałe możliwości relaksu. A dla maluchów przygotowano wodny plac zabaw, na którym czekają na nie: zabawny, kolorowy smok i krab. W brodziku pojawiła się mała zjeżdżalnia, grzybek wodny i rybka-fontanna.

Odnowiona została także zjeżdżalnia oraz strefa hydromasaży w basenie rekreacyjnym. Remont objął również podbasenie, gdzie zmodernizowano system filtrów, system wentylacyjny, klimatyzacyjny. Wszystko jest sterowane komputerowo. Inwestycja została w pełni sfinansowana z budżetu gminy i wyniosła 2 mln zł.

Wygraj karnety na basen

Dla naszych Czytelników mamy osiem karnetów do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie otrzymają po dwa pojedyncze zaproszenia. Karnet po uiszczeniu opłaty 10 groszy, upoważnia do jednogodzinnego pobytu w obiekcie. Można go wykorzystać do 30 kwietnia 2018 roku.

By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „basen” na adres [email protected] do 27 lutego. W wiadomości należy napisać – ile saun znajduje się w nowym saunarium na świebodzickim basenie. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej.

/red./

Poprzedni artykułNagrody dla uczniów gminnych szkół [FOTO]
Następny artykułDotacja na rewitalizację Żarowa przyznana [FOTO]