Strona główna 0_Slider Świebodzicki basen cieszy się dużym zainteresowaniem

Świebodzicki basen cieszy się dużym zainteresowaniem [KONKURS]

2

Na zmodernizowanym basenie w Świebodzicach nie brakuje chętnych do skorzystania z jego wodnych atrakcji. Od momentu otwarcia obiekt odwiedziło już ponad 1000 osób. Dla naszych czytelników mamy do wygrania osiem karnetów do odnowionego Wodnego Centrum Rekreacji.

Basen w Świebodzicach po dokonaniu wszystkich poprawek i odbiorów wystartował w poniedziałek 19 lutego. W sam dzień otwarcia pływalnię odwiedziło blisko 450 osób, a w kolejny – około 600 osób. – Zainteresowanie jest duże. Osoby, które odwiedziły zmodernizowane Wodne Centrum Rekreacji pozytywnie komentują zmiany w nim dokonane – mówi rzecznik prasowy UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska.

Modernizacja trwała od lipca 2017 roku do lutego tego roku. W ramach inwestycji wydzielona została osobna strefa saunarium z czterema saunami (suchą, parową, z aromaterapią oraz infrared) i tężni solnej, wraz z basenem schładzającym i wytwornicą lodu. W obiekcie zamontowano również nowe natryski, toalety i szatnie, hol i elektroniczny system kasowy, a w strefie basenowej pojawiły się atrakcje dla dużych i małych.

Jedną z największych atrakcji jest 12-osobowe jacuzzi, które wraz z drugą, mniejszą wanną, daje wspaniałe możliwości relaksu. A dla maluchów przygotowano wodny plac zabaw, na którym czekają na nie: zabawny, kolorowy smok i krab. W brodziku pojawiła się mała zjeżdżalnia, grzybek wodny i rybka-fontanna.

Odnowiona została także zjeżdżalnia oraz strefa hydromasaży w basenie rekreacyjnym. Remont objął również podbasenie, gdzie zmodernizowano system filtrów, system wentylacyjny, klimatyzacyjny. Wszystko jest sterowane komputerowo. Inwestycja została w pełni sfinansowana z budżetu gminy i wyniosła 2 mln zł.

Wygraj karnety na basen

Dla naszych Czytelników mamy osiem karnetów do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie otrzymają po dwa pojedyncze zaproszenia. Karnet po uiszczeniu opłaty 10 groszy, upoważnia do jednogodzinnego pobytu w obiekcie. Można go wykorzystać do 30 kwietnia 2018 roku.

By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „basen” na adres konkurs@swidnica24.pl do 27 lutego. W wiadomości należy napisać – ile saun znajduje się w nowym saunarium na świebodzickim basenie. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej.

/red./

  • Janusz

    Byłem dzisiaj na zmodernizowanym basenie w Świebodzicach. Nie wiem kto wypowiada sie pozytywnie, a kto nie.Ja należę do tej drugiej grupy.Największą bzdurą jest rozbieranie sie z obuwia jeszcze przed wejsciem poza bramki.A spowrotem? musiałem w mokrych klapkach / nie mówiąc już o tym,że można się zabić, bo jeżeli ktoś kremuje stopy profilaktycznie kremem przed zarażeniem sie grzybicą to w klapkach sie ślizga/ iść do kasy czekać aż Pani sprawdzi czy aby nie muszę dopłacić i dopiero wyjść na zewnątrz.Cały czas w przeciągu, bo buty znajdują się niedaleko drzwi wejsciowych i przecież cały czas ktoś wchodzi i wychodzi.Grypa prawie pewna. Wracając do Pań w kasie mają podwójną pracę.Wystarczyło by wydać kluczyk, ktory i tak rejestrują elektronicznie, a przy wyjsciu sprawdzać i kasować. Niezbyt fortunne są kluczyki elektroniczne, bo podejrzewam,że osoby starsze czy dzieci niezbyt sobie radzą. Przy mnie pani zajmująca sie czystością interweniowała z 10 razy i pokazywała jak trzeba to obsłużyć. Pozytyw to brodzik z wodą/mam nadzieję, że z odpowiednim płynem/ przed wejściem na basen.Minus z pomieszczenia z prysznicami to haki do wieszania ręczników czy innych rzeczy. 4 szt.Kiedy będzie 5 osób ktoś musi powiesić ręcznik na czyimś. Ja nie chcę i pewnie ktoś też nie,żeby na nim się wieszać. Ogólnie wewnątrz niewiele sie zmieniło. Jedynie sauny w innym miejscu i pozytywne miejsca zabaw dla dzieci. Ratownicy ci sami.

    • YES

      ale i tak Świdnica zazdraszcza 🙂 nasze dwie wiekowe sadzawki nie stanowią konkurencji,nawet Pan Janusz pojechał sprawdzić-nie był w pełni zadowolony-ja też byłem ale mogę wystawić pozytywa-może jeszcze Świebodzice przebudują stadion i pokażą naszym świdnickim włodarzom że można-bo u nas nagle wszystkie inwestycje związane ze sportem zdechły-akwapark,przebudowa basenu letniego i totalna klapa ze stadionem-ktoś odpowiedzialny za te sprawy jest NIEKOMPETENTNY