Strona główna Wydarzenia Dotacja na rewitalizację Żarowa przyznana

Dotacja na rewitalizację Żarowa przyznana [FOTO]

0

Gmina Żarów otrzyma ponad 3 miliony złotych unijnego dofinansowania na realizację projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

W ramach projektu realizowanych będzie kilka zadań. Jednym z ważniejszych jest przebudowa dróg w mieście przy ulicach: Kopernika, Kwiatowej, Mickiewicza, Placu Wolności, Puszkina, Słowackiego, Sportowej, Zamkowej, Wojska Polskiego i Dworcowej. Drugim i równie istotnym zadaniem będzie modernizacja boiska sportowego, w ramach której przeprowadzona zostanie rewitalizacja bieżni okalającej boisko oraz budowa trybun. Trzecim i ostatnim zadaniem wchodzącym w zakres tego projektu jest zagospodarowanie terenów przy Urzędzie Miejskim i przy OSP w Żarowie w celu nadania im nowych funkcji społecznych i kulturalnych.

To także jedna z kluczowych inwestycji zaplanowana na ten rok. Dzięki tym zadaniom zmieni się wizerunek naszego miasta. Drogi zostaną przebudowane i wyremontowane, łącznie z parkingami przy ul. Zamkowej w Żarowie. Inwestycje nie ominą także terenu boiska sportowego, gdzie powstaną nowe trybuny i przebudowana zostanie bieżnia. Na drugą część inwestycji na stadionie – budowę nowej szatni będziemy składać wniosek o dofinansowanie z Programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej ze środków Ministerstwa Sportu – wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje będą realizowane w tym roku. Najpierw jednak musi zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu, później ogłoszone przetargi i po zawarciu umowy z wykonawcą zadań będzie można przystąpić do ich realizacji. Wniosek gminy Żarów na te zadania uzyskał dofinansowanie w wysokości 3.399.858,37 złotych.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM w Żarowie/

Poprzedni artykułŚwiebodzicki basen cieszy się dużym zainteresowaniem [KONKURS]
Następny artykułSpędził noc na korytarzu SOR-u świdnickiego szpitala