Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanki wicemistrzyniami Dolnego Śląska!

Świdniczanki wicemistrzyniami Dolnego Śląska!

4

W stolicy Dolnego Śląska odbył się wojewódzki finał w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W imprezie wzięły udział cztery najlepsze drużyny z Dolnego Śląska – mistrzynie swoich stref (wrocławska, wałbrzyska, legnicka i jeleniogórska). Były to kolejno: II LO Wrocław, S.O.S. V Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, ZS z Głogowa i LO w Lubaniu.

Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Daria Liwuś, Gabriela Mazur, Aleksandra Frankowska, Natalia Kondracka, Dominika Rutowicz, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Angelika Rutowicz.

Dolny rząd od lewej: Alicja Januś, Julia Zwolińska, Paulina Wazner, Martyna Zwolińska, Paulina Jewiarz (kapitan), Marta Mielnik.

W pierwszym meczu uczennice „Ekonomika” pokonały 2:0 zespół z Głogowa. W ścisłym finale nasze siatkarki spotkały się z drużyną II LO Wrocław, złożoną z zawodniczek Impel Gwardii Wrocław. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie niestety ulegliśmy wrocławiankom 0:2 i tym samym zdobyliśmy wicemistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że cała drużyna z Wrocławia na co dzień występuje z powodzeniem w II lidze kobiet, drugie miejsce na Dolnym Śląsku trzeba przyjąć jako wielki sukces. Zostawiliśmy bowiem za swoimi plecami setki innych szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Ząbka została Paulina Jewiarz.

 

Poprzedni artykułDwa medale świdnickiego lekkoatlety w Toruniu!
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]