Strona główna Sport Siatkówka Siatkarze KPS-u Świdnica drudzy na Dolnym Śląsku

Siatkarze KPS-u Świdnica drudzy na Dolnym Śląsku

0

Reprezentanci KPS-u Świdnica stanęli ostatecznie na drugim stopniu podium. W decydującym dwumeczu dwukrotnie ulegli po 0:3 Gwardii Wrocław i zakończyli dolnośląskie zmagania w kategorii juniorów ze srebrnymi medalami. 

Szczególnie piątkowa porażka troszeczkę bolała, ponieważ moi zawodnicy ulegli nieco presji. Na mecz przyszło około 100 kibiców, a wśród nich był prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak. Jeszcze nigdy nasi siatkarze nie grali u siebie przy tak licznej  publice. Myślę, że chłopcy za bardzo chcieli wygrać, przez co w nasze szeregi wkradła się nerwowość, irytacja i stres, których wcześniej nie zaobserwowałem w mojej drużynie. Gwardia wzmocniona reprezentantem Polski, dysponująca lepszymi warunkami fizycznymi, wykorzystała nasz słabszy dzień. W przekroju całego sezonu, jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Powtórzyliśmy sukces z poprzedniego sezonu i z tego należy się cieszyć. Gratuluję moim chłopcom, którzy udowodnili, że są czołową drużyną na Dolnym Śląsku. W przyszły piątek losowanie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Czekamy na przydział grup – stwierdził trener świdniczan Piotr Godula.

Skład KPS-u Świdnica: Jakub Borowy, Filip Slatan, Grzegorz Radziwiłko (kapitan), Rafał Bernat (libero), Kamil Nowak, Jakub Popławski, Michał Antoniak, Damian Tyrański (libero), Adrian Smagło, Filip Ciunajtis, Kamil Brzozowski, Mikołaj Galiński, Daniel Uchański.

Poprzedni artykułNowa nawierzchnia przy Centrum Przesiadkowym w Żarowie [FOTO]
Następny artykułDublet młodych piłkarzy Polonii-Stali z roczników 2011/2012