Strona główna Sport Siatkówka Siatkarze KPS-u Świdnica drudzy na Dolnym Śląsku

Siatkarze KPS-u Świdnica drudzy na Dolnym Śląsku

0

Reprezentanci KPS-u Świdnica stanęli ostatecznie na drugim stopniu podium. W decydującym dwumeczu dwukrotnie ulegli po 0:3 Gwardii Wrocław i zakończyli dolnośląskie zmagania w kategorii juniorów ze srebrnymi medalami. 

Szczególnie piątkowa porażka troszeczkę bolała, ponieważ moi zawodnicy ulegli nieco presji. Na mecz przyszło około 100 kibiców, a wśród nich był prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak. Jeszcze nigdy nasi siatkarze nie grali u siebie przy tak licznej  publice. Myślę, że chłopcy za bardzo chcieli wygrać, przez co w nasze szeregi wkradła się nerwowość, irytacja i stres, których wcześniej nie zaobserwowałem w mojej drużynie. Gwardia wzmocniona reprezentantem Polski, dysponująca lepszymi warunkami fizycznymi, wykorzystała nasz słabszy dzień. W przekroju całego sezonu, jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Powtórzyliśmy sukces z poprzedniego sezonu i z tego należy się cieszyć. Gratuluję moim chłopcom, którzy udowodnili, że są czołową drużyną na Dolnym Śląsku. W przyszły piątek losowanie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Czekamy na przydział grup – stwierdził trener świdniczan Piotr Godula.

Skład KPS-u Świdnica: Jakub Borowy, Filip Slatan, Grzegorz Radziwiłko (kapitan), Rafał Bernat (libero), Kamil Nowak, Jakub Popławski, Michał Antoniak, Damian Tyrański (libero), Adrian Smagło, Filip Ciunajtis, Kamil Brzozowski, Mikołaj Galiński, Daniel Uchański.