Strona główna Wydarzenia Nowa nawierzchnia przy Centrum Przesiadkowym w Żarowie

Nowa nawierzchnia przy Centrum Przesiadkowym w Żarowie [FOTO]

0

Nabierają tempa prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w Żarowie. Kilka dni temu ułożona została pierwsza warstwa asfaltowa na zatoce przy budowanym Centrum Przesiadkowym. Równocześnie trwają prace drogowe w obrębie skrzyżowania, gdzie niebawem powstanie rondo.

Tuż za targowiskiem miejskim w Żarowie także spotkać można koparki i ciężki sprzęt. Tam powstają kolejne miejsca parkingowe wraz z chodnikiem i ścieżką. – To dopiero początkowy etap realizacji tej dużej inwestycji, w ramach której przypomnę, powstanie Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Krasińskiego i Mickiewicza i powstaną kolejne ścieżki rowerowe wraz z chodnikami i oświetleniem. Dziś, na odcinku przy dworcu kolejowym układana jest pierwsza warstwa asfaltowa. Na ukończeniu są już prace wodociągowe przy budowie nowego ronda w centrum skrzyżowania i w ślad za nimi na placu budowy realizowane będą wkrótce prace gazownicze. Drugim obszarem budowanego Centrum Przesiadkowego są dodatkowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa, które realizowane są przy ul. Dworcowej obok przejazdu w kierunku Piotrowic – wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Wartość całej inwestycji, która powstanie w ramach projektu „Wdrażanie Strategii Niskoemisyjnych – budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych, ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów” to kwota 5 114 351,75 złotych. Przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułSiatkarze KPS-u Świdnica drudzy na Dolnym Śląsku