Strona główna 0_Slider Podziel się złotówką i układaj „Kilometry Dobra”

Podziel się złotówką i układaj „Kilometry Dobra”

0

Międzynarodowa Kampania „Kilometry Dobra”, w ramach której zbierane są pieniądze na cele organizacji społecznych, pojawi się także w Świdnicy i w powiecie świdnickim. Akcja rozpocznie się już jutro w Galerii Świdnickiej o godz. 10.00. Inauguracji towarzyszyć będą liczne wydarzenia, aukcje i wspólne układanie ścieżki z jednozłotówek. Fundusze będą zbierane do czerwca i mają wesprzeć budowę świdnickiego Centrum Rehabilitacji Społecznej dla osób niepełnosprawnych.

Po raz piąty Polski Instytut Filantropii organizuje Międzynarodową Kampanię Dobroczynną „Kilometry Dobra”. Jej ideą od lat jest uzyskanie przez organizacje społeczne funduszy na realizację swoich celów, działalność i rozwój, a także pozyskiwanie darczyńców, którzy będą uczestniczyć w „pojedynku”, by zdobyć tytuł „Mistrza Świata w Dobroci”.

Dzięki przedsięwzięciu w Polsce do tej pory zebrano ponad 3.2 mln zł. na realizację 130 różnych projektów. Tytuł „Mistrza Świata w Dobroci” – najlepszy wynik, uzyskały w roku 2017 organizacje z Lublina, Jarosławia i dwukrotnie z Białegostoku.

W tym roku akcję zaplanowano w dniach od 1 marca do 3 czerwca. Po raz pierwszy dołącza do niej także Świdnica i zostanie przeprowadzona przez świdnickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem PSONI jest zdobycie środków finansowych na budowę Centrum Rehabilitacji Społecznej dla osób niepełnosprawnych, w którym znajdą się m.in. sale rehabilitacyjne, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Mieszkanie Wspomagane.

Przez 3-miesięczny okres trwania akcji „Kilometry Dobra”, Stowarzyszenie będzie pozyskiwało środki pieniężne wszystkimi dostępnymi metodami, m.in. poprzez strony internetowe, wpłaty darczyńców, a także zbiórki publiczne w czasie imprez na terenie powiatu świdnickiego czy eventów w centrach handlowych. Kampania jest w pełni transparentna, ponieważ każda wpłacona przez darczyńców złotówka jest natychmiast raportowana na stronie internetowej – informuje zarząd świdnickiej organizacji.

Wszystkie zebrane fundusze tradycyjnie będą układane w szeregi monet jednozłotówkowych. Jeden metr to 44 złotówki, 176 zł to 4 metry, a 444 zł to 10 metrów. – Naszym celem jest ułożenie w Świdnicy ponad 2 kilometrów złotówek, a w akcji ogólnopolskiej będziemy próbować pobić rekord Guinnesa z 2012 roku, który wynosił 75,2 km, czyli 3 300 000,00 zł – tłumaczy zarząd PSONI ze Świdnicy.

Kampania zostanie zainaugurowana 1 marca w Galerii Świdnickiej o godz. 10.00. W programie imprezy zaplanowano – występy zespołów, kiermasz wyrobów świątecznych, aukcje, warsztaty, animacje i zabawy dla dzieci. – W tym dniu również będzie przeprowadzana zbiórka do skarbonek. Około godz. 17.00 będziemy wspólnie układać metrowe szeregi z zebranych w tym dniu złotówek – zachęcają do udziału w wydarzeniu.

Datki będą zbierali organizatorzy i wolontariusze ubrani w koszulki z logiem kampanii, a także posiadający identyfikatory. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, a chcą wesprzeć budowę świdnickiego Centrum Rehabilitacji Społecznej dla osób niepełnosprawnych, mogą przekazać wpłatę na konto BANK PKO BP S.A. o/Świdnica 40 1020 5138 0000 9402 0184 2947.

Podsumowaniem akcji „Układaj z nami tysiące złotówek i zostań mistrzem świata w dobroci” będzie Finał zaplanowano w dniu 3 czerwca.

PSONI Koło w Świdnicy od 30 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi, prowadzi dla 150 osób placówki wsparcia, tj.: OREW, Przedszkole Specjalne, WTZ, ŚDS, Mieszkanie Treningowe, Przerwę Regeneracyjną dla opiekunów. Jesteśmy organizatorami wielu imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i integracyjnych na rzecz osób niepełnoprawnych i ich rodzin.

/oprac. AN/
/materiały: PSONI Koło w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidniczanie stawiają na współpracę. ŚFR dołączyło do społeczników z całej Polski
Następny artykułTrzy lata czekają na podwyżki. Co z obietnicami prezydent Świdnicy? [Aktualizacja]