Strona główna 0_Slider Na walentynki pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora

Na walentynki pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora [FOTO]

0

Zbliżające się walentynki stały się okazją do wspólnego świętowania świdnickich seniorów na corocznej „Biesiadzie u Babuni i Dziadunia” w Klubie Bolko. Podczas wydarzenia świdniczanom w jesieni życia wręczono także pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora z 1000 przygotowanych. Karty od dziś można wyrabiać w Dziennym Domu „Senior-WIGOR”.

Po raz 19 „Biesiada u Babuni i Dziadunia” zorganizowana została przez Zespół Szkół Policealnych w Świdnicy, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Tym razem seniorzy ze świdnickich stowarzyszeń i klubów wspólnie bawili się w atmosferze zbliżających się walentynek. Na spotkanie, poczęstunek i prezentacje artystycznie zaproszonych zostało w sumie 150 osób. O przygotowanie sali i stołów zadbali uczniowie Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. Goście mieli okazję wysłuchać utworów zagranych na altówce przez Krzysztofa Kowalewskiego, terapeuty zajęciowego ze szkoły policealnej, a także zobaczyć występ świdnickiego Zespołu Tanecznego „Krąg”.

Wydarzenie było okazją do wręczenia certyfikatu „Miasto Przyjazne Seniorom” i pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora ważnych na terenie nie tylko Świdnicy, ale i całego kraju. Karty te świdniccy seniorzy otrzymają na podstawie podpisanego przez miasto porozumienia ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, pomysłodawcy i inicjatora programu. – Ta karta aktywizująca seniorów obowiązuje praktycznie w całej Polsce w blisko 1200 punktach, gdzie państwo otrzymają zniżkę. Punkty te od Kołobrzegu, Krakowa przez Bieszczady czy Złoty Stok wybierają sami seniorzy – tłumaczył ambasador Stowarzyszenia Manko z Krakowa Marek Pilch. Wśród firm, które przystąpiły do programu znajdują się m.in. uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury, sklepy czy restauracje. Pełną ich listę można znaleźć na stronie www.glosseniora.pl.

Bezterminową i bezpłatną Ogólnopolską Kartę Seniora od dziś może wyrobić każdy mieszkaniec Świdnicy, który ukończył 60 lat. By ja otrzymać należy zgłosić się do Dziennego Domu „Senior-WIGOR” przy ulicy Saperów 27 w Świdnicy. Nadal świdniczanie mogą także wyrabiać ze Świdnickiej Karty Seniora. Do tej pory skorzystało z niej już blisko 2 tysiące osób.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł„Żyjemy jak na tykającej bombie”. Czy radny usunął sterty śmieci?
Następny artykułOskarżony o pobicie czworga Ukraińców na tle narodowościowym