Strona główna 0_Slider Mała gmina potrafi: nowoczesne przedszkole powstało bez opóźnień

Mała gmina potrafi: nowoczesne przedszkole powstało bez opóźnień [FOTO]

0

Wykonane z największą dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych, posiadające najnowsze wyposażenie oraz moc zabawek. Tak właśnie wygląda nowoczesne przedszkole publiczne w Marcinowicach. Kilka dni temu ruszyły zapisy do placówki.

Gminna inwestycja wymagała niemałych nakładów, jednak lokalnym samorządowcom udało się uzbierać potrzebną kwotę. – Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 3 mln 700 tys. złotych. Budowa przedszkola wraz z zagospodarowaniem sąsiedniego terenu na plac zabaw była możliwa dzięki dofinansowaniu z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej – tłumaczy wójt Marcinowic, Władysław Gołębiowski. Prace budowlane ruszyły w maju 2017 roku i już po kilku miesiącach było widać ich efekty. W grudniu przedszkole było już właściwie gotowe, bez opóźnień i niespodziewanych problemów. Pozostało jedynie wykonanie odbiorów i dostawa wyposażenia.

W sobotę, 17 lutego, po raz pierwszy przedszkole zostało udostępnione rodzicom i ich pociechom. Podczas dnia otwartego można było obejrzeć każdy zakątek parterowego budynku przy ulicy Tadeusza Gajcego 8. Jego najważniejszą częścią są trzy sale dydaktyczne i duża sala wielofunkcyjna, która będzie służyła jako miejsce spotkań i ćwiczeń. Całość wypełniona po sufit lalkami, klockami, zestawami do nauki i innymi zabawkami. Przy budynku znalazło się też miejsce na nowoczesny plac zabaw. – W oczach dzieci widać zachwyt, to nas cieszy najbardziej – zapewnia wójt.

Zachwycona kolorowymi salami i licznymi zabawkami była między innymi mała Julka z Marcinowic. Jej rodzice już złożyli wniosek o przyjęcie dziewczynki do przedszkola. W sumie znajdzie się tam miejsce dla 75 maluchów podzielonych na 3 grupy. Opiekę nad nimi będzie sprawować trzech nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Obecnie trwa już odliczanie do oficjalnego otwarcia placówki. – Rozważamy możliwość rozpoczęcia zajęć dla dzieci przyjętych do przedszkola w terminie wcześniejszym niż 1 września 2018 roku. Wcześniejsze rozpoczęcie zajęć uzależnione będzie od liczby zadeklarowanych dzieci oraz kwestii organizacyjno-administracyjnych – deklaruje wójt. Jeżeli wymogi te zostaną spełnione, zajęcia w nowej placówce mogą ruszyć już 1 maja.

Zapisy do przedszkola potrwają do 14 marca, a decyzja o przyjęciu powinna być znana 6 kwietnia. Do przedszkola może być przyjęte dziecko, które w roku 2018 kończy: 3 lata (urodzone w roku 2015), 4 lata (urodzone w roku 2014), lub 5 lat (urodzone w roku 2013). Nie wyklucza się także przyjęcia dziecka, które w 2018 roku kończy 6 lat (dziecko urodzone w roku 2012). W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane będą dzieci z gminy Marcinowice. Pozostałe maluchy zostaną przyjęte, jeżeli tylko będą dostępne wolne miejsca. Więcej informacji na temat rekrutacji można uzyskać na stronie gminy Marcinowice: marcinowice.pl.

/mn/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMeczowe emocje z CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułŚwidniczanom żal zdrowych drzew z parku Sikorskiego [FOTO]