Strona główna Sport Siatkówka Komplet zwycięstw młodych siatkarek z SP 105

Komplet zwycięstw młodych siatkarek z SP 105

0

Dziewczęta z SP 105 w Świdnicy, choć nie bez problemów, to wygrały jednak turniej mini-siatkówki „trójek” klas piątych szkół podstawowych. Zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018” odbyły się w środę, 21 lutego w hali Zawiszów przy SP 1.

W imprezie wzięło udział pięć drużyn, które najpierw po rozlosowaniu grały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do ścisłego finału przechodziły po dwa zespoły walcząc dalej z zaliczeniem meczu. Spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Turniej mini-siatkówki grany był na zasadach, gdzie w pierwszym secie walczyła pierwsza trójka siatkarek plus zawodniczka rezerwowa, a w secie drugim wystąpił drugi skład. Dziewczęta ze sto piątki w eliminacjach najpierw pokonały drużynę SP 6 (21-16, 21-18) a następnie dopiero w tie-breaku zespół SP 8 (21-9, 14-21, 15-3). Podobnie im poszło w fazie finałowej.Tutaj w pierwszym meczu dosyć łatwo wygrały z dziewczętami z SP 4 (21-14, 21-12), by w drugim meczu finałowym po wyrównanym spotkaniu pokonać w tie-breaku zespół SP 1 (21-10, 12-21, 15-5). Zajmując pierwsze miejsce w zawodach zespół SP 105 awansował na dalszy szczebel rozgrywek i reprezentować będzie Świdnicę w finale strefy wałbrzyskiej. Na zakończenie imprezy organizator, Świdnicki Ośrodek sportu i Rekreacji, przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Patrycja Święcicka (SP 1), Joanna Mojsej (SP 4), Dagmara Knap (SP 6), Aleksandra Majcher (SP 8), Julia Krasoń (SP 105) – relacjonuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.