Strona główna 0_Slider Hełm pomagający walczyć z nowotworem trafi do świdnickiego szpitala

Hełm pomagający walczyć z nowotworem trafi do świdnickiego szpitala

1

Dyrektor świdnickiego szpitala „Latawiec” po apelu lekarzy oddziału onkologicznego zapowiedział zakup niezwykłego hełmu pomagającego walczyć z nowotworem. System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN pozwala pacjentom stosującym chemioterapię zachować swoje własne włosy i w ten sposób skupić się im na procesie zdrowienia.

Apel personelu medycznego oddziału onkologicznego świdnickiego szpitala „Latawiec” został zamieszczony na stronie portalu Świdnica24 pod koniec stycznia. Lekarze zwracali się w nim o wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego urządzenia, które pozytywnie wpłynęłoby na jakość życia pacjentów zmagających się z nowotworem. – Wypadanie włosów jest problemem szczególnie ważnym dla kobiet i także w niektórych sytuacjach dla mężczyzn. Statystyki mówią, że aż 8% kobiet odmawia chemioterapii ze względu na strach przed utratą włosów – wyjaśniali. – Aspekt zachowania włosów przez pacjentki pozwala im bardziej skupić się na problemie „zdrowienia”. Zachowanie włosów daje możliwość pozostania anonimowym w trakcie leczenia, a nie każdy chce „oznajmiać całemu światu” co go spotkało – tłumaczyli w apelu.

W komentarzu pod udostępnionym przez fanpage szpitala artykule portalu Grzegorz Kloc dyrektor placówki medycznej zapowiedział zakup hełmu. – Przyjmując argumenty przedstawione przez lekarzy oddziału onkologicznego w Świdnicy pod kierownictwem pani dr Ewy Kilar wskazujące na niewątpliwe korzyści dla pacjentów (pacjentek), które mogą być osiągnięte przy zastosowaniu tego urządzenia, podjąłem decyzję o wpisaniu jego zakupu do planu inwestycyjnego naszego szpitala. Wniosek w tej sprawie zostanie przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Rady Społecznej naszego szpitala. Po akceptacji Rady Społecznej zakup zostanie dokonany w całości ze środków szpitala – poinformował w komentarzu dyrektor szpitala Grzegorz Kloc.

/oprac./
/fanpage SP Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy/ RSS „Latawiec”/

Poprzedni artykułKolejny pijany kierowca
Następny artykułŚwiebodzice odnowią parki, skwery i place