Strona główna 0_Slider Grypa nie omija świdniczan

Grypa nie omija świdniczan

1

Od 8 do 15 lutego 2018 zarejestrowano w Polsce ponad 270 tysięcy zachorowań na grypę.  Zmarły cztery osoby. Choroba nie ominęła również Dolnego Śląska. W Świdnicy sytuacja zdrowotna mieszkańców nie jest dramatyczna i nie można mówić o epidemii, ale jedna z przychodni zamierza zgłosić do Sanepidu dużą liczbę zachorowań na grypę z ostatnich dni.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w powiecie świdnickim od października 2017 do stycznia 2018 r. na grypę zachorowało 4411 osób, a najwięcej w wieku od 15 do 64 lat. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego stopień zagrożenia zachorowań na grypę w całym województwie dolnośląskim na tle pozostałych rejonów Polski nie jest jednak szczególnie wysoki.

W jednej z największych świdnickich przychodni przy ul. Zamenhofa nie stwierdzono znacznego wzrostu zachorowań na grypę lub dolegliwości grypopodobnych, a jedynie niegroźne przeziębienia. Natomiast przychodnia Ars Medica przy ul. Konopnickiej jest od ostatniego tygodnia oblegana przez pacjentów. Jak informuje pediatra Halina Guzik, dziennie zostaje przyjętych od 35 do 40 osób. Nie wszyscy chorzy mogą być przyjmowani przez lekarza w dniu zgłoszenia.

Główny Inspektorat Sanitarny podpowiada:

Marta Bułgajewska
praktyka studencka

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułRadny grozi złożeniem mandatu. Nie chce promować „pruskiego żołnierza i mordercy” [AKTUALIZACJA]