Strona główna 0_Slider Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej po raz piąty

Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej po raz piąty

0

W najbliższy weekend, 10 i 11 lutego, już po raz piąty wystawcy z całej Polski zaprezentują swoje zbiory kwiatów ziemi, bo tak przez miłośników geologii nazywane są minerały.

Podczas świdnickiej giełdy będzie można podziwiać wiele interesujących okazów jak np. minerały Dolnego Śląska w tym: ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie zabraknie również skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz kolekcjonerskich okazów septarii syderytowych, jak i zachwycających oko muszli morskich, koralowców oraz skamieniałych amonitów.

Na imprezie znajdą Państwo również  niepowtarzalną biżuterię z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów,  robioną ręcznie przez wystawców i charakteryzującą się  bogatym wzornictwem. Wśród rękodzieła znajdziemy: minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie czy też len oraz wyroby z kamienia jak ozdobne jaja, świeczniki, czy wazony. Urokiem oczarują również kolorowe czaroity z Rosji, geody ametystowe z Brazylii czy też piryty z Peru.

V Giełda Minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych  to przyjemny akcent przed zbliżającym się świętem zakochanych. Jeżeli szukacie niebanalnego prezentu dla swojej Walentynki, zapraszamy w najbliższy weekend do Galerii Świdnickiej.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułŚwiebodzicki dom kultury w remoncie [FOTO]
Następny artykułKOD demonstrował w Świdnicy i namawiał do pójścia na wybory [FOTO]