Strona główna Polityka KOD demonstrował w Świdnicy i namawiał do pójścia na wybory

KOD demonstrował w Świdnicy i namawiał do pójścia na wybory [FOTO]

37

Z instalacją Jacquesa Tilly’ego w tle, przedstawiającą symboliczny liść demokracji zjadany przez gąsienice reprezentujące polityków, przedstawiciele wrocławskiego Komitetu Obrony Demokracji zawitali dziś do Świdnicy. Przez około godzinę aktywiści nakłaniali mieszkańców do głosowania w wyborach.

Z happeningem edukacyjnym „Gąsienice Tour PL” przedstawiciele m.in. Komitetu Obrony Demokracji jeżdżą już od października 2017 roku. – Cała akcja jest zorganizowana przez różne środowiska. Z instalacją Jacquesa Tilly’ego jeździmy po całym kraju i namawiamy do udziału w wyborach. Nie oszukujmy się frekwencja w wyborach samorządowych jest niska. Tak naprawdę wygrywają ci, którzy mają zmobilizowany elektorat. Chcemy to zmienić i nakłonić ludzi do tego, żeby poszli do wyborów i zagłosowali. Inaczej nic nie zmienimy – tłumaczy Krzysztof Niciejewski, który wspólnie z Anną Kowalczyk-Derlęgą koordynuje akcję na Dolnym Śląsku.

Jutro demonstracja wyruszy w okolice Wrocławia, w tym m.in. do Trzebnicy i Oleśnicy. Pierwszy objazd „Gąsienice Tour PL” zakończy 1 marca w Krakowie.

/AN/

Poprzedni artykułGiełda Minerałów w Galerii Świdnickiej po raz piąty
Następny artykułNie mieścisz się? Nie szkodzi, płać! [FOTO]