Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dofinansowanie na wymianę ogrzewania w Świebodzicach

Dofinansowanie na wymianę ogrzewania w Świebodzicach

0

Od 27 lutego będzie już można składa wnioski o przyznanie dotacji na wymianę ogrzewania w lokalach mieszkalnych w Świebodzicach. Wysokość dofinansowania wynosić będzie do 40 % kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 3 000 zł.

Uchwała Rady Miejskiej, która wejdzie w życie właśnie 27 lutego, umożliwia mieszkańców miasta uzyskanie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne. Rozporządzenie w sprawie zasad i trybu postępowania, przy udzielaniu dotacji celowej na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie gminy Świebodzice, zakłada dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym, na: ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe oraz pompy ciepła.

Jak informuje Urząd Miejski w Świebodzicach intencją przyjętych przepisów jest zachęcenie mieszkańców do likwidacji tradycyjnych pieców, opalanych paliwem stałym jak chociażby węglem czy groszkiem. Wysokość dotacji wynosić będzie do 40 % kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej, niż 3 000 zł.

Informacji na temat kryteriów i warunków, które należy spełnić by ubiegać się o dotacje, udziela Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w pokoju nr 3 lub pod nr tel. 74 666 98 15. Wnioski będzie można składać od dnia 27 lutego, będą one do pobrania albo w Wydziale OŚ lub – elektronicznie – w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.swiebodzice.pl w zakładce Wydział Ochrony Środowiska.

W ciągu najbliższych 3 lat samorząd zamierza przeznaczyć na proekologiczne działania w sumie 200 000 zł.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułList otwarty firmy IGOPAK w sprawie rozbudowy zakładu
Następny artykułKończą się zapasy dla zwierzaków. Schronisko prosi o wsparcie