Strona główna 0_Slider Co z remontem alei Niepodległości? Przetarg unieważniony

Co z remontem alei Niepodległości? Przetarg unieważniony

9

Na razie tylko na wizualizacjach świdniczanie mogą pooglądać przebudowaną, wygodną i bezpieczną aleje Niepodległości. Na modernizację, która miała ruszyć jeszcze w tym roku, przyjdzie poczekać. Jest problem z wyłonieniem projektanta.

Na ogłoszony przez miasto przetarg odpowiedziała tylko jedna firma – Biuro Inżynierskie TRAKT Grzegorza Lewowskiego z Marciszowa, to samo, które wykonuje projekt przebudowy drogi 379 Świdnica – Stary Julianów. Ze względu na za wysoką cenę zaoferowaną przez projektanta postępowanie zostało unieważnione. Miasto na zadanie zarezerwowało 220 tysięcy złotych, oferta opiewała na 295 tysięcy złotych. Czy uda się dotrzymać planu, o którym szeroko opowiada prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska? W budżecie miasta w tym roku na pierwszy etap remontu drogi zarezerwowano ponad 3 miliony złotych. 1,1 miliona będzie pochodziło ze środków Świdnicy, 2 miliony wyłoży samorząd województwa dolnośląskiego. Zgodnie z informacją zawartą w ogłoszeniu o przetargu, wykonanie inwestycji w całości planowane jest do maja 2019 roku.

To już drugi w tym roku przetarg unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę. Pierwszy dotyczył rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1. Jest już pewne, że ta inwestycja nie zostanie wykonana – jak zakładano – do października 2018.

/asz/

Poprzedni artykułNa Walentynki do CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułSłodkie, szkolne walentynki wesprą leczenie małej Mai [FOTO]