Strona główna Wydarzenia Strzegom W Strzegomiu powstaje Aleja Rzeźb

W Strzegomiu powstaje Aleja Rzeźb [FOTO]

0

Od stycznia kontynuowana jest budowa Alei Rzeźb w Strzegomiu. Przy Al. Wojska Polskiego ustawione zostaną rzeźby, realizowane w ramach strzegomskich plenerów kamieniarskich. Powstaną także alejki spacerowe wraz z oświetleniem, fontanną, zdrojami ulicznymi i innymi elementami małej architektury.

Aleja Rzeźb, która zlokalizowana będzie po prawej stronie ul. Al. Wojska Polskiego (w kierunku torów). Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach czesko-polskiego projektu „Szlak Kamienia”.

Od początku stycznia kontynuowane są roboty w zakresie drogowym. Oczyszczany jest teren, karczowane są krzewy i demontowana jest mała architektura. Zapoczątkowano również prace rozbiórkowe i przygotowawcze pod podbudowę, a następnie ułożenie nawierzchni. Wykonawcą przedsięwzięcia jest PPUH Steinbudex – JM ze Świdnicy.

Wzdłuż Alei Rzeźb finalnie ustawione zostaną rzeźby, które powstały i będą nadal tworzone w trakcie strzegomskich plenerów kamieniarskich. Dodatkowo powstaną alejki spacerowe, stanowiące dojście do rzeźb, wraz z oświetleniem i elementami małej architektury (np. ławki, kosze, stojaki na rowery), fontanna, zdroje uliczne i zagospodarowanie zieleni.

Inwestycja wyniesie około 2 mln 350 tys. zł. Projekt jest realizowany ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska pn. „Szlak Kamienia”. Zgodnie z zasadami ujętymi w Podręczniku Beneficjenta Programu Współpracy Interreg V-A Republika Czeska – Polska, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi do 85 % wartości wydatków kwalifikowanych projektu. Wkład własny stanowić będzie 15 % wydatków kwalifikowanych projektu.

/komunikat UM w Strzegomiu/
/oprac./

Poprzedni artykułŚwidnickie licea wspięły się w rankingu Perspektyw
Następny artykułŚwidnicki Bieg Noworoczny. Uwaga będą utrudnienia [MAPKA]