Strona główna 0_Slider Świdnickie licea wspięły się w rankingu Perspektyw

Świdnickie licea wspięły się w rankingu Perspektyw

0

Wraca dobra passa. Dwa świdnickie licea ogólnokształcące zdecydowanie poprawiły swoje lokaty w jubileuszowym Rankingu Liceów. Lepszy wynik osiągnęło II LO im. Stefana Banacha, zajmując 190 miejsce w Polsce.

II LO w Świdnicy

Już po raz dwudziesty Fundacja Edukacyjna Perspektywy sporządziła rankingi najlepszych liceów i techników w Polsce. I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy znalazło się na 242 miejscu (awans z 320 miejsca w 2017). Wyżej jest II LO, na miejscu 190 (awans z 303 w 2017 roku). Obie szkoły zajmują w rankingu dolnośląskim odpowiednio 18 i 15 miejsce. Oba licea mają tytuły „Srebrnej Szkoły”. II LO znalazło się także w Rankingu Maturalnym na miejscu 186, a I LO w rankingu olimpijskim na 212 miejscu. Ranking liceów obejmuje 500 szkół z całej Polski.

W tej edycji żadna świdnicka szkoła nie znalazła się w ogólnopolskim zestawieniu 300 szkół w Rankingu Techników. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych oraz Technikum w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych znalazły się w zestawieniu dolnośląskich techników, zajmując odpowiednio 13. i 43. miejsce.

/red./

Poprzedni artykułDwa tysiące kart seniora
Następny artykułW Strzegomiu powstaje Aleja Rzeźb [FOTO]