Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ulice w przebudowie

Ulice w przebudowie

0

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, jedna z największych inwestycji drogowych w Świebodzicach – budowa ulicy Królowej Elżbiety wraz z całą infrastrukturą – zostanie zakończona w przyszłym tygodniu. Wykonawca kilka dni temu położył ostatnią warstwę asfaltu na jezdni, obecnie trwa układanie kostki brukowej na chodnikach i zatoczkach parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy tej części osiedla mogą już w pełni korzystać z drogi, są jeszcze utrudnienia dla pieszych – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Zadanie było realizowane w dwóch etapach, ale największy zakres prac obejmował etap II, który rozpoczął się w ubiegłym roku. W ramach prac wybudowana została pełna infrastruktura podziemna (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa, drenaż). Wykonane zostało nowe oświetlenie uliczne, nowa jezdnia o szerokości 6,6 m oraz chodnik obustronny o szerokości 2 m i zatoczki parkingowe. Droga jest wykonana w najnowocześniejszej technologii – podobną zastosowano tylko na jednej ulicy w mieście, ul. Chmielnej. Całość prac, zarówno w I jak i II etapie, została sfinansowana w stu procentach z budżetu gminy. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

– To ważna inwestycja drogowa, komunikująca nową i dynamicznie rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia, osiedle domów, powstają kolejne budynki wielorodzinne. Prace przebiegły sprawnie i wierzę, że nowa droga będzie z korzyścią służyć mieszkańcom.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie osiedla. Właśnie wystartowała budowa kolejnej ulicy, będącej niejako przedłużeniem Królowej Elżbiety. Chodzi o ulicę Królowej Jadwigi, przy której powstaje osiedle 18 wielorodzinnych domów.

To zadanie realizuje spółka Green Park Development KTC, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Obecnie wykonywane są roboty instalacyjne: budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej i sieci wodociągowej. Do tego będzie oświetlenie uliczne, chodnik i jezdnia. Termin realizacji – do końca listopada 2018 roku.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykuł„Szóstka” dla Wielkiej Orkiestry
Następny artykułStartuje Świdnicki Bieg Noworoczny. Utrudnienia na Zawiszowie!