Strona główna 0_Slider Startuje Świdnicki Bieg Noworoczny. Utrudnienia na Zawiszowie!

Startuje Świdnicki Bieg Noworoczny. Utrudnienia na Zawiszowie!

0

Punktualnie o 11.00 rozpocznie się dziś kolejna edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego. Impreza tradycyjnie otwiera lekkoatletyczny sezon w Świdnicy. Tym razem biegacze powalczą na trasie w okolicach hali na osiedlu Zawiszów. 

Ma to związek z trwającymi pracami budowlanymi w Parku Centralnym. Organizatorzy przedsięwzięcia – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Świdnicka Grupa Biegowa zapowiadają zmiany: nowe trasy biegów, dwa dystanse biegu głównego, bogaty pakiet startowy i mnóstwo atrakcji towarzyszących. Po raz pierwszy bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zmodyfikowano też dystanse biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosił 400 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem, limit miejsc na bieg główny został wyczerpany już w połowie grudnia! O godz. 11.00 rozpocznie się rywalizacja na trasie biegów na 5 i 10 km. Dzieci i młodzież wystartują o 12.30.

Na terenie osiedla Zawiszów pojawią się niedogodności w ruchu drogowym. Utrudnień można spodziewać się przy ulicy Jana Długosza oraz na parkingu przy ulicy Galla Anonima 48-56. – Fragment trasy Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA 2018 wyznaczony został przez ulicę Jana Długosza. Pas tej drogi prowadzący w kierunku ulicy Galla Anonima zostanie wyłączony z ruchu na czas trwania biegu, w godzinach od 11:00 do 12:30. Organizatorzy wydarzenia proszą także o niepakowanie pojazdów na parkingu przy ulicy Galla Anonima 48-56, 14 stycznia od godz. 9.00 do 12.30 – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

 

Poprzedni artykułUlice w przebudowie
Następny artykułMoto Orkiestra już gra na świdnickim Zawiszowie [FOTO]