Strona główna 0_Slider Ukarani za zniszczenie ukraińskiej flagi

Ukarani za zniszczenie ukraińskiej flagi

6

Mają oddać równowartość zniszczonej flagi i zapłacić grzywnę. Sąd Rejonowy ukarał troje młodych mieszkańców Świdnicy, wyrok jest prawomocny.

10 września 2017 roku o godz. 5.55 operator miejskiego monitoringu zauważył dwójkę młodych ludzi, którzy próbowali zdjąć drzewiec z flagą ukraińską, znajdujący się na fasadzie Izby Sudeckiej w Rynku. – Na ramiona mężczyzny wdrapała się kobieta i ściągnęła drzewiec z flagą. Następnie grupa młodych osób udała się z flagą na ul. Franciszkańską, gdzie dwie osoby zdarły flagę z drzewca i dopuściły się zdeptania symbolu narodowego Ukrainy – opisuje sytuację Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej. Wezwani na miejsce strażnicy ujęli 20-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę.

W sumie do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby. Sąd Rejonowy uznał, że 20-letnia Katarzyna S., 21-letnia Marta W. i 26-letni Andrzej B. dopuścili się wykroczenia. Za zniszczenie flagi wszyscy muszą solidarnie zapłacić właścicielowi, firmie pośrednictwa pracy, 150 złotych, a ponadto na każdą z tych osób została nałożona grzywna w wysokości 300 złotych.

Początkowo policja zastanawiała się, czy młodzi ludzie nie popełnili przestępstwa, polegającego na znieważeniu symbolu narodowego, za co grozi kara pozbawienia wolnosci do roku. – o zasięgnięciu opinii uznaliśmy, że czyn nie wyczerpał artykułu 137 kk – wyjaśnia Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułBędzie nowa kładka nad Jeziorem Bystrzyckim
Następny artykułKobiety po raz kolejny protestowały [FOTO/VIDEO]