Strona główna Temat dnia Będzie nowa kładka nad Jeziorem Bystrzyckim

Będzie nowa kładka nad Jeziorem Bystrzyckim

10

Zamiast wiszącego mostu powstanie nowa przeprawa nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Projekt od dawna czekał na realizację. Nowa kładka ma powstać jeszcze w tym roku.

Wójt gminy Walim Adam Hausman podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podejmie się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Inwestycja zaplanowana jest w ramach projektu pn. „Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej „Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”.

Tak ma wyglądać nowa kładka

Kładka powstanie zamiast mostu wiszącego, który będzie musiał zostać poddany rozbiórce.

Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, gdyż jego stan techniczny i funkcje użyteczności, nie pozwalają na to. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających Jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – dodaje Adam Hausman.

Wykonawcę wyłonił przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła właśnie firma Strabag Sp. z o.o., która zadanie wyceniła na  5 milionów 607 tysięcy 572,95 zł. Termin realizacji zadania to 31.10.2018 r. Okres gwarancji wynosi 72 miesiące.

/Źródło UG Walim/

Poprzedni artykułMaja ciężko choruje od 11 lat. Rodzice proszą o wsparcie
Następny artykułUkarani za zniszczenie ukraińskiej flagi