Strona główna Wydarzenia Świebodzice Sylwester w Świebodzicach

Sylwester w Świebodzicach [FOTO]

1

Laserowy Sylwester, czyli inne, niż dotychczas powitanie Nowego Roku, nie rozczarował. Świetlno-muzyczny pokaz o północy podziwiała rekordowa liczba mieszkańców i gości. Rynek w Świebodzicach dosłownie pękał w szwach.

Od godz. 17.00 mieszkańcy Świebodzic mogli podziwiać sylwestrową iluminację ratusza, który mienił się kolorami i grafiką, nawiązującą do noworocznych akcentów. Świebodziczanie całymi rodzinami już od popołudnia przychodzili do Rynku, by zobaczyć nietypowo „przystrojony” ratusz i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Zabawa Sylwestrowa w świebodzickim Rynku rozpoczęła się o godz. 22.30, rozkręcił ją DJ Doluś, znany z programów telewizyjnych. Było dużo dobrej muzyki i nauka tańca z instruktorem Tomaszem Jaszewskim, który wraz z partnerką Martą zachęcali świebodziczan do sylwestrowych pląsów.

Tuż po 23.30 na scenie pojawił się burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą, by za chwilę złożyć mieszkańcom noworoczne życzenia. Ale najpierw była taneczna niespodzianka – wspólny taniec do ubiegłorocznego hitu „Despacito”.

Kolejną niespodzianką był noworoczny toast – członkowie zaprzyjaźnionego Zespołu Pieśni i Tańca „Mokrzeszów” częstowali mieszkańców symboliczną lampką szampana. A gdy laserowy zegar, wyświetlony na fasadzie ratusza, zaczął odmierzać ostatnie minuty starego roku, burmistrz Bogdan Kożuchowicz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec złożyli noworoczne życzenia.

Drodzy mieszkańcy, dziękuję za kończący się rok, który był trudny, nie zabrakło w nim bolesnych wydarzeń, ale dziękuję Wam serdecznie za wsparcie i pomoc w najtrudniejszych momentach. U progu Nowego Roku życzę Wam i Waszym bliskim szczęścia, zdrowia, dużo radości. Niech 2018 rok przyniesie nam tylko dobre wydarzenia – mówił burmistrz.

Punktualnie o godz. 0.00 rozpoczął się laserowy pokaz. Rynek wypełniły światło i dźwięk. Wiązki laserów wyświetlały obrazy nie tylko na fasadzie ratusza, ale także, falując i zmieniając kolory, płynęły nad głowami ludzi. Na budynku pojawiały się świebodzickie akcenty: herb, logo, napis „Świebodzice”. Widowiskowy pokaz trwał około 20 minut i bez wątpienia bardzo się podobał. Warto podkreślić, że przygotowała go profesjonalna firma, która za efekty wizualne została nagrodzona m. in. w Tokio. Dyskoteka w sercu miasta trwała do ok. 1:30. Nad bezpieczeństwem bawiących się świebodziczan czuwała Straż Miejska i Policja.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułLekarze w całej Polsce nie chcą pracować ponad normę. Jak jest w Świdnicy?