Strona główna 0_Slider Świdnicki duet chce wydać debiutancką płytę

Świdnicki duet chce wydać debiutancką płytę [FOTO/VIDEO]

0

Od lat związani z muzyczną sceną – świdniczanka Paulina Lenda o ujmującym głosie oraz gitarzysta Piotr Kozub – przymierzają się do wydania wspólnej płyty. Muzycy, którzy prywatnie są parą i wkrótce planują ślub, stworzyli ciekawy duet Our House By The Lake. By mogli spełnić marzenie i wydać klimatyczny album, potrzebne jest im jednak wsparcie finansowe.

Niewiele brakuje, by muzycy tworzący i mieszkający w Świdnicy, mogli wydać album. Środki na ich wspólne dzieło są zbierane na stronie www.wspieram.to. – Aby projekt crowdfundingowy zakończył się sukcesem, niezbędne jest uzbieranie całej kwoty. Póki co udało nam się zgromadzić ponad 9 tys. zł, co daje około 75% całości. Do końca akcji pozostało 8 dni, a więc wszystko jest jeszcze możliwe – mówi Piotr Kozub.

Artyści zdecydowali się na wspólną drogę muzyczną w lutym 2017 roku. Tak powstał bardzo ciekawy świdnicki duet Our House By The Lake. Paulina Lenda ma za sobą sukcesy w programach – „Szansa na sukces” i „Mam talent”. Wokalistka o wyróżniającym się, niskim głosie wydała solową płytę „Wolf girl” w 2014 roku oraz „Intro” wraz z zespołem Kruki w 2016 roku. Piotr Kozub natomiast to laureat międzynarodowego Rawa Blues Festiwal, który wraz z zespołem Manfredi&Johnson zrealizował w roku 2017 krążek „Bright and Brave”.

Ich wspólny muzyczny projekt zaskakuje. – Muzyka tworzona przez nas charakteryzuje się m.in. wykorzystaniem brzmień przestrzennych, wielokrotnym dublowaniem partii wokalu oraz gitary, które tworzą złożone harmonie, a także nawiązaniem do natury – w brzmieniach oraz w warstwie lirycznej – opowiada pochodzący z Górnego Śląska gitarzysta i wokalista.

Muzycy przygotowanych mają 11 kompozycji, które zamierzają umieścić na ich debiutanckim albumie. – Dwa utwory ujrzały już światło dzienne. Aktualnie pracę skupiamy na ukończeniu aranży oraz tekstów. Kompletujemy także sprzęt muzyczny, niezbędny do nagrania naszego materiału. Na wejście do studia będziemy gotowi pod koniec lutego – zapowiada Piotr Kozub.

Zbiórka pieniędzy na debiutancki album będzie prowadzona do 3 lutego. Zebranie 12 tys. zł pozwoli świdnickim artystom na zaprojektowanie okładki, nagranie utworów, miks, master płyty i wytłoczenie jej w formie albumu. Jeśli uda się zgromadzić więcej środków, zostaną one przeznaczone na zrealizowanie teledysków do utworów z albumu, a także na paliwo. Muzycy, którzy planują ślub w lipcu, zamierzają zamiast podróży poślubnej wybrać się Vanem w trasę promującą nową płytę. To jak daleko dotrą, będzie zależeć od stanu baku. – Wyruszamy w kierunku bliżej nam nieznanym. Pewne jest jedno – planujemy zwiedzić większą część Europy. Póki co dostaliśmy zaproszenie do jednego z miast w Austrii, więc na pewno pojawimy się w tymże kraju – dodaje partner Pauliny Lendy.

Muzyków w realizacji ich planów można wesprzeć TUTAJ.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia i filmy: OHBTL/

Poprzedni artykułDziś łamigłówki i rebusy, jutro roboty
Następny artykułSokół odprawiony z kwitkiem! [FOTO]