Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomskie przedszkole przeszło metamorfozę

Strzegomskie przedszkole przeszło metamorfozę [FOTO]

0

W Publicznym Przedszkolu nr 2 w Strzegomiu zakończyła się właśnie termomodernizacja. Budynek zmienił się nie do poznania, a kolorowa elewacja zachwyca dosłownie wszystkich – szczególnie przedszkolaki. 

W ramach termomodernizacji przeprowadzono również wymianę ogrzewania, a także gruntowny remont holu i szatni. Całość zadania to koszt ok. 760  tys. zł, w tym dofinansowanie w wysokości ok. 470 tys. zł.

Cała społeczność przedszkola z wielkim optymizmem czekała na termomodernizację tej placówki. – Cieszymy się, że prace przebiegały sprawnie i nie zakłóciły pracy przedszkola, a co najważniejsze zostały zakończone w całości w wyznaczonym terminie. Teraz możemy pochwalić się pięknym przedszkolem. Mieniąca się pastelowymi kolorami elewacja zachwyca dzieci, naszych rodziców i mieszkańców Strzegomia – mówi dyrektor przedszkola Wiesława Górka.

Dzięki przeprowadzonej inwestycji udało się stworzyć estetyczny i przyjazny dzieciom budynek. Poprawiły się także warunki pracy. Rezultatem termomodernizacji będzie redukcja ubytków ciepła. Zmniejszy się koszt ogrzewania obiektu i jego utrzymania.

/Tomasz Wanecki z UM w Strzegomiu/

Poprzedni artykułNie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciężarówkę [FOTO]
Następny artykułŚwidniccy radni będą obradować