Strona główna 0_Slider Ścieżka była gotowa już 22 grudnia 2017? Co odebrali urzędnicy?

Ścieżka była gotowa już 22 grudnia 2017? Co odebrali urzędnicy?

33

Już pod koniec listopada 2017 roku było widać, że kolejna inwestycja w Świdnicy nie zostanie ukończona w terminie. Zgodnie z umową dokładnie 30 listopada 2017 Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów miało zakończyć prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego. Na początku stycznia 2018 roku znaczna część trasy nadal była placem budowy. Tymczasem Urząd Miasta informuje, że 22 grudnia 2017 nastąpił odbiór techniczny. Co odbierali urzędnicy?

Zdjęcie z lewej wykonane 2 stycznia 2017r, archiwum Swidnica24.pl. Zdjęcie z prawej, zamieszczone na stronie internetowej UM w Świdnicy.

„Zakończono kolejny etap budowy ścieżek rowerowych na terenie miasta Świdnicy, w ramach projektu „Rowerem przez miasto”. 22 grudnia 2017 roku inwestor, czyli Urząd Miejski odebrał protokolarnie od wykonawcy kolejną część prac obejmującą ciąg pieszo – rowerowy wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Waleriana Łukasińskiego.” – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie miasta. W tym samym czasie trasa w znacznej mierze była niezakończona, a widać to na zdjęciach wykonanych 2 stycznia 2018 roku:

Z komunikatu dowiadujemy się, że to prace dodatkowe, zlecone firmie za 132 tysiące złotych. W sumie inwestycja będzie kosztowała 1,7 miliona złotych. Przetarg firma wygrała oferując ok. 1,5 miliona złotych.

W komunikacie nie ma słowa o tym, kiedy pojawiła się refleksja, by wykonać dodatkowe chodniki (tylko o nich jest mowa), czy owe prace wpłynęły również na zmiany terminów oraz kiedy inwestycja faktycznie będzie miała swój finał, na co czekają zmęczeni utrudnieniami mieszkańcy? O terminy i aneks, zawarty z wykonawcą 15 grudnia pytała  redakcja Swidnica24.pl. Pierwsze pytania trafiły do Urzędu Miejskiego w listopadzie 2017 roku, ale do dzisiaj nie nadeszła żadna odpowiedź. Nie ma również odpowiedzi na pytania zadane 2 stycznia 2018 roku. Ignorowanie pytań nie jest ignorowaniem redakcji, o czym zdają się zapominać zarówno prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska, jak i podlegli jej pracownicy. Jest wyrazem braku szacunku i przejawem ignorowania mieszkańców, w imieniu których obserwujemy wszystkie toczące się w Świdnicy inwestycje, wykonywane za pieniądze podatników.

W przytaczanym komunikacie na stronie UM znalazła się również zachęta dla mieszkańców, by zgłaszali uwagi, dotyczące budowanej ścieżki. To pierwsza taka inicjatywa, wykazana przez Urząd Miejski, bowiem „ciężar” informowania o postępach na placach budów w Świdnicy oraz rozmów z mieszkańcami wzięła na siebie osobiście prezydent miasta. Beata Moskal-Słaniewska zdecydowanie wyprzedza swoje służby prasowe, zamieszczając z wyprzedzeniem informacje na prywatnym profilu na portalu społecznościowym. Jak dowiadujemy się z komentarzy pod wpisem o zakończeniu inwestycji Łukasińskiego/Odnowiciela, ścieżka przysporzyła mieszkańcom wiele kłopotów:

Ostatecznie prezydent zapowiedziała sprawdzenie zgłaszanych nieprawidłowości:

Na odpowiedzi czekają także Czytelnicy portalu Swidnica24.pl.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułSaneczkarze trenują na świdnickim lodowisku [FOTO]
Następny artykułPotok uregulowany