Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Potok uregulowany

Potok uregulowany

0

Zakończyły się prace związane z regulacją potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodziło z dotacji budżetu państwa w ramach rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Prace związane z regulacją potoku Kotarba, z wykorzystaniem środków powodziowych, trwały od 2009 roku i były wykonane w 6 etapach. Na ten cel zostało przeznaczonych ponad 6 mln zł, w tym ponad 4,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z MSWiA.

W ramach zadania wykonane zostało pogłębienie rowu, ubezpieczenie brzegów rowu murami oporowymi z kamienia oraz obudowa skarp rowu płytami ażurowymi betonowymi, ubezpieczenie dna płytami ażurowymi typu „Krata” oraz brukowanie dna rowu kamieniem naturalnym. Ponadto wykonano przepusty żelbetonowe i odcinkowe zarurowanie rowu rurami betonowymi o średnicy 1000 mm o łącznej długości 75 m. Na murach oporowych zamontowane zostały balustrady stalowe. W ramach zadania wykonane zostało również przełożenie 66,0 m odcinków sieci wodociągowych i przyłączy wodociągowych.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułŚcieżka była gotowa już 22 grudnia 2017? Co odebrali urzędnicy?
Następny artykułTłumny Orszak Trzech Króli w Świdnicy [FOTO/VIDEO]