Strona główna Wydarzenia Dobromierz Ruszają prace modernizacyjne GOKSiR-u

Ruszają prace modernizacyjne GOKSiR-u

0

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu zostanie wykonana termomodernizacja. Prace remontowe rozpoczną się w 8 stycznia. Wartość zadania wynosi ponad 1,2 mln zł.

Umowa podpisana przez wójta Jerzego Ulbina z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, zapewnia dofinansowanie w wysokości blisko 900 tys. zł. Całkowita wartość projektu to ponad 1,2 mln zł.

Przedmiotem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez realizację działań związanych z termomodernizacją, modernizacją źródeł ciepła z zastosowaniem pompy ciepła oraz montażem paneli fotowoltaicznych.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną następujące prace budowlane – modernizacja co, wentylacji i oświetlenia, wymiana drzwi zewnętrznych oraz okien,
ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu pod poddaszem nieogrzewanym, podłogi na gruncie, wymiana pokrycia dachowego, roboty w zakresie instalacji elektrycznych oraz związane z dostawą i montażem instalacji fotowoltaicznej typu ,,Off-Grid”, a także
prace w zakresie instalacji sanitarnych.

Pomieszczenia zostały już opróżnione, a księgozbiór zabezpieczony i przewieziony do Szkoły Podstawowej w Roztoce. Biuro GOKSiR tymczasowo zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu. Planowany termin zakończenia prac to sierpień tego roku.

Zadanie realizowane w ramach Osi Priorytetowej nr 3 ,,Gospodarka niskoemisyjna” Działanie nr 3.3. ,,Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym” Poddziałanie 3.3.4 ,,Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym ZIT AW” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

/Urząd Gminy w Dobromierzu/
Zdjęcie: google.maps

Poprzedni artykułKrólowie i królowe bluesa w Klubie Bolko
Następny artykułWładze Świdnicy uważają, że opłaty w Strefie Płatnego Parkowania są zgodne z prawem