Strona główna Kultura Królowie i królowe bluesa w Klubie Bolko

Królowie i królowe bluesa w Klubie Bolko

0

Robert Johnson, John Lee Hooker i Etta James to niektóre z legendarnych postaci bluesa, których utwory będzie można usłyszeć w sobotę w Klubie Bolko w Świdnicy. Na scenie pojawią się też muzycy Zakazu Wjazdu ze swoim własnym materiałem.

Każdy może przyjść i zagrać lub zaśpiewać razem z muzykami prowadzącymi jam session – wystarczy przynieść własny instrument, a resztę sprzętu (perkusja, wzmacniacze, mikrofony) udostępni zespół w składzie: Roman Bednarz – niestrudzony świdnicki propagator bluesa, basista m.in. w Sonny Blues; Radek Duszyński – świdnicki perkusista grający m.in. w Pornos Karabinos; Marek Olszycki – pochodzący z Jawora gitarzysta, uczestnik i organizator wydarzeń bluesowych; Agata Wojtasik – najmłodsza w składzie, pochodząca z Jawora wokalistka.

Nie zabraknie też innych świdnickich muzyków, m.in. Witka Kowaliszyna (perkusjonalia), Piotra Krakowskiego (gitara), Sylwka Wenerskiego (perkusja), Bartka Bednarza (bas), Artura Wojtysiaka (klawisze), Mateusza Chochołka (perkusja).

Organizatorem Blues Jam Session jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 6 stycznia w Klubie Bolko o godzinie 20.00, a wstęp będzie bezpłatny.

/Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułJutro Wigilia. Boże Narodzenie obchodzą prawosławni
Następny artykułRuszają prace modernizacyjne GOKSiR-u