Strona główna Temat dnia Radny Gminy Świdnica Łukasz Świeczko ufundował książki dla szkolnej biblioteki

Radny Gminy Świdnica Łukasz Świeczko ufundował książki dla szkolnej biblioteki

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Grodziszcza w gminie Świdnica rozpoczynają drugi semestr nauki ze wzbogaconym zbiorem bibliotecznym. A wszystko dzięki swojemu radnemu Łukaszowi Świeczko, który ufundował nowe książki. Środki na zakup lektur pochodzą z diety radnego, za którą zakupiono blisko 50 nowych woluminów.

Wsparcie dla placówki w Grodziszczu już nikogo nie dziwi, bo Łukasz Świeczko dba o miejscową szkołę od początku swojej kadencji w Radzie Gminy. Jak sam mówi: Radnym jest się przez cztery lata, a nie co cztery lata. Dlatego od ponad trzech lat regularnie przeznacza środki z własnej diety na wsparcie lokalnej społeczności, m. in. poprzez finansowanie nagród dla uczniów z racji udziału w różnych konkursach, czy zakończenia roku szkolnego. Do kalendarza szkolnych imprez na stałe zapisały się również sponsorowane przez radnego mikołajki, podczas których uczniowie wszystkich klas otrzymują paczki.

Ale to nie koniec dobrych informacji, bo dzięki staraniom Łukasza Świeczko również Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, w którym radny pełni nieodpłatnie funkcję wiceprezesa, przekazało środki na zakup kolejnych książek. Cieszy mnie, że na moją prośbę zarząd stowarzyszenia przyczynił się do powiększenia księgozbioru naszej biblioteki w Grodziszczu. Jest to doskonały przykład, jak stowarzyszenia i inne organizacje mogą realnie pomagać mieszkańcom – powiedział radny gminy Świdnica Łukasz Świeczko. Łącznie szkolna biblioteka w Grodziszczu wzbogaciła się o 70 nowych pozycji.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCentrum Pięknego Ciała – miejsce stworzone z myślą o kobietach
Następny artykułMiędzynarodowe zajęcia w świdnickiej szkole