Strona główna 0_Slider Psi senior szuka bezpiecznej przystani

Psi senior szuka bezpiecznej przystani [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 13.03.2018: Yogi nadal czeka na dom.

Yogi to mały, wiekowy i schorowany piesek, który został pozostawiony na pewną śmierć w miejscowości Pastuchów. Uroczy psi senior trafił pod opiekę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Zwierzak lubiący spacery i głaskanie poszukuje bezpiecznej przystani na ostatnie chwile życia.

Nastoletni już psiak został przyjęty do świdnickiego schroniska 3 grudnia. – Znaleziony w miejscowości Pastuchów był pozostawiony na pewną śmierć. Mały, nieporadny piesek waży może z 6 kg. Stara się utrzymywać czystość i szanuje swoje posłanko, ale w tym wieku to wpadki się zdarzają – opisują psiaka pracownicy instytucji.

Yogi jest schorowany. – Ma ciało pokryte brodawkami, narośle nowotworowe, których usuwanie jest niemożliwe, ze względu na zaawansowany wiek psiaka. Dbamy tylko o to, aby te uszkodzone były dezynfekowane i nie powodowały dalszych urazów – tłumaczą.

Psiak lubi głaskanie i spacery, które są powolne. Piesek ma bowiem zwyrodnienia, przez które porusza się bardzo wolno.

Czy ktoś podaruje Yogiemu domek na ostatnie chwile jego życia? Nie będziemy ukrywać, że to nastoletni psiak i byłoby przykrym, gdyby odszedł w schroniskowym boksie – apelują.

/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułSzczypiorniści ŚKPR-u powalczą o przepustkę do 1/4 finału MP
Następny artykułOpłaty w strefie parkowania. Przepisy sobie, władze miasta sobie