Strona główna 0_Slider Podaruj małej Emilce 1% swojego podatku

Podaruj małej Emilce 1% swojego podatku [FOTO]

0

Emilka Pawlak cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w postaci ciężkiej. 7-latka zmaga się również z przewlekłą chorobą nerek, padaczką lekooporną, zanikiem nerwów wzrokowych oraz problemem z przełykaniem śliny. W codziennym funkcjonowaniu małej świdniczance niezbędna jest systematyczna rehabilitacja. Dziewczynce można pomóc w walce o zdrowie przekazując 1% swojego podatku.

Emilka Pawlak ze Świdnicy urodziła się 31 lipca 2010 rok w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej, w 31 tygodniu ciąży bliźniaczej. Jej siostrzyczka zmarła wewnątrzmacicznie, dwa dni przed jej przyjściem na świat.

Dziewczynka cierpi na hydranencefalie, która jest bardzo rzadką wadą rozwojową mózgu, co oznacza, że dwie półkule mózgu nie istnieją, a ich miejsce zajmują torbiele wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym. Jest to ciężka postać mózgowego porażenia dziecięcego. Mała świdniczanka zmaga się również z przewlekłą chorobą nerek, padaczką lekooporną, zanikiem nerwów wzrokowych oraz problemem z przełykaniem śliny. Emilka nie siedzi, nie chodzi, nie obraca się, nie bierze zabawek do rączek. Ma jednak niesamowitą wolę życia.

Córka uczęszcza na zajęcia z neurologopedą w Zespole Szkół Specjalnej na ul. Rotmistrza Pileckiego. Codziennie ma rehabilitację ruchową, dogoterapię, terapię ręki i w zależności od jej stanu również terapię z osteopatą – opowiada mama Emilki Agnieszka. Systematyczna rehabilitacja, wspomagające metody rozluźnienia mięśni oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne dają szansą na poprawę jej zdrowia, uśmierzenia bólu oraz psycho-ruchowy rozwój dziecka.

Leczenie jest jednak kosztowne, dlatego rodzice cierpiącej świdniczanki proszą o wsparcie finansowe. – Zwracamy się o pomoc w walce o lepsze jutro naszej córeczki. Wszystkie wpłacone pieniążki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Emilki. Jednocześnie chcielibyśmy złożyć podziękowania wszystkim, którzy dotychczas nam pomogli – mówią Agnieszka i Jarosław Pawlak, rodzice Emilki.

Małą świdniczankę można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku.

Pomoc finansową dla cierpiącej Emilki można można przekazać także na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z Warszawa – Alior Bank S.A: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem:14691 Pawlak Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

/oprac./

Poprzedni artykułChcę wydobyć z kobiet piękno [WYWIAD]
Następny artykułDzięki nowoczesnej „Cobrze” błyskawicznie ugasili pożar